Home Kategorie News Pilne! Premier dał nam jasno do zrozumienia. Szykujcie się na ogromne podwyżki.
10.88K

Pilne! Premier dał nam jasno do zrozumienia. Szykujcie się na ogromne podwyżki.

Pilne! Premier dał nam jasno do zrozumienia. Szykujcie się na ogromne podwyżki.

– ​ “Rząd nie powstrzyma podwyżek cen prądu, bo to nie on decyduje o ich wysokości” – przekonywał w RMF FM gość Krzysztofa Ziemca, premier Mateusz Morawiecki. To tragiczna informacja.

Jak zaznaczył premier Morawiecki, Polacy zapłacą wyższe rachunki, w związku z bardzo drogą polityką klimatyczną Unii Europejskiej. Faktem jest rzeczywiście, że polityka UE w kwestii energetyki jest dość jednoznaczna. Jednakże, naszą winą jest to, że nie reagowaliśmy na to, gdy jeszcze mieliśmy szansę.

– “Mamy tutaj bardzo drogą politykę klimatyczną Unii Europejskiej i jesteśmy świadomi, że Polska jest członkiem UE. Dzisiaj ceny uprawnień do emisji CO2 oscylują wokół 50 euro, są bardzo drogie. To koszt polityki Unii Europejskiej, koszt polityki klimatycznej będzie w rachunkach klientów. Następnie firmy energetyczne biorą ten koszt, przedkładają propozycje taryf do niezależnego regulatora. Gdybyśmy my zrobili jakąś ingerencję wobec tego regulatora, byłoby to naruszenie przepisów, a my tego nie zrobimy” – mówił Morawiecki.

Premier w RMF FM nie wykluczył podwyżki cen energii elektrycznej, ale zaprzeczył informacjom o 40-procentowy wzroście ceny za prąd.

– “Ceny nie pójdą w górę o 40 proc., to jest straszenie. Obywatele mają prawo wiedzieć, że ten koszt polityki UE jest bardzo wysoki. To Urząd Regulacji Energetyki decyduje o tym, na ile się zgodzić. Wszyscy ponosimy koszt polityki klimatycznej Unii Europejskiej, dzięki temu też mamy z kolei czystsze środowisko, dzięki temu walczymy o nowe technologie – to się na tym punkcie opłaci” – dodał Morawiecki.

Koronawirus raport 04.09.2021. Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać. Powrót do szkół przynosi znaczny wzrost zakażeń.

Źródło: RMF 24

Zabiegi na stacjach treningowych
Zabiegi na stacjach treningowych
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi na stacjach strefy fitness: 5 treningów za 79,99 zł i więcej w Body Evolution w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz