Home Kategorie News Od września koniec pewnej ery. Ta zmiana wpłynie na całe polskie społeczeństwo.
8.42K

Od września koniec pewnej ery. Ta zmiana wpłynie na całe polskie społeczeństwo.

Od września koniec pewnej ery. Ta zmiana wpłynie na całe polskie społeczeństwo.

Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour – te sieci handlowe nie muszą już brać sobie do serca zakazu handlu w niedziele. Od 5 września otworzą one część sklepów.

Zakaz handlu w niedziele od września 2021 będzie obowiązywał tylko teoretycznie. Po latach wyczekiwania duże sieci handlowe zdecydowały się na korzystanie z przepisów, dzięki którym są one w stanie po prostu ominąć właśnie ten zakaz.

– “Zmusiła nas do tego konkurencja, która otwierając się w niedziele staje się atrakcyjniejsza i przejmuje klientów” – twierdzą giganci handlu. Mają trochę racji, gdyż małe sklepy omijały ten zakaz.

Zakaz handlu w niedziele traktowany jest z przymrużeniem oka nawet przez spółki Skarbu Państwa. Poczta Polska zawarła umowę z Biedronką, pozwalając jej otwierać sklepy we wszystkie dni tygodnia, należący zaś do Orlenu Ruch umożliwia omijanie przepisów Polomarketowi. Sklepy zagraiczne są wściekłe na to, że zakaz jest wybiórczy, dlatego postanowiły go obejść.

Także sklepy wchodzące w skład nowej sieci handlowej otwieranej przez Orlen będą otwarte we wszystkie dni tygodnia. Jaki więc sens ma ten zakaz? Chyba żaden.

Niezwykła obietnica rządu. Ogromne podwyżki dla każdego Polaka.

Źródło: RadioZet

Wstęp do papugarni
Wstęp do papugarni
8,99 zł
12,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Od 8,99 zł: bilet wstępu do Papugarni Białystok

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz