Home Kategorie Ludzie Potężna wpadka Hołowni. Wygląda na to, że nie zna Konstytucji.

Potężna wpadka Hołowni. Wygląda na to, że nie zna Konstytucji.

Potężna wpadka Hołowni. Wygląda na to, że nie zna Konstytucji.

Szymon Hołownia porównywany jest w mediach społecznościowych do Korwina który od lat chce zmienić czynne prawo wyborcze. Proponuje on prawo uczestnictwa w wyborach 16-latkom. Jest tylko jeden problem.

– “Umożliwimy głosowanie osobom od 16. roku życia! Najpierw wybory samorządowe, później – prezydenckie i do Sejmu i Senatu” – przekazał na kongresie 2050 Szymon Hołownia.

– “Swój pomysł argumentował tym, że politycy nie zamierzają słuchać młodego pokolenia, które zaraz stanie się świadomym elektoratem przy urnach wyborczych. Najpierw jednak trzeba odsunąć PiS od władzy” – tłumaczono.

– “Powinno być ich głośniej słychać, nie tylko na ulicach, ale w Sejmie i samorządach. Żeby sprawić, by wybory były naprawdę powszechne, to po odsunięciu PiS-u od władzy umożliwimy głosowanie osobom od 16 roku życia! Dzisiejsi 16-latkowie to często osoby bardzo świadome politycznie” – tłumaczył Hołownia.

Lider Polski 2050 doprecyzował, że najpierw 16-latkowie pójdą do lokali wyborczych w wyborach samorządowych, a po ewentualnej zmianie ustawy zasadniczej – w wyborach prezydenckich. Uroczo prawda? Otóż nie do końca, gdyż taka zmiana wymagałaby nowelizacji polskiej Konstytucji.

– “Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat” – mówi Konstytucja.

– “Widzę, ze trwa licytacja na najbardziej kretyńskie pomysły. Może jeszcze prawo jazdy bez egzaminów i zniesienie matury?” – pytał dziennikarz Piotr Nisztor.

Pilne! Premier dał nam jasno do zrozumienia. Szykujcie się na ogromne podwyżki.

Źródło: Twitter, salon 24

Jazda off-road
Jazda off-road
229,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Godzinna jazda off-road dla 1 osoby za 229,99 zł w HillRoad 4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz