Home Kategorie News Szykują się potężne zmiany w Polsce. Rząd unika komentarza!
3.79K

Szykują się potężne zmiany w Polsce. Rząd unika komentarza!

Szykują się potężne zmiany w Polsce. Rząd unika komentarza!

Ważne zmiany w OZE. Pula dopłat w ramach programu Mój Prąd wyczerpana. – Pierwsza zmiana, która już się dzieje, to koniec dopłat w ramach programu Mój Prąd. Co to dla nas oznacza?

– “To ważne, bo rząd tego nie komunikował, ale jeśli ktoś dzisiaj chce montować fotowoltaikę, to musi się liczyć z tym, że nie otrzyma 3 tys. zł dopłaty” – powiedział w programie “Money. To się liczy” Bartłomiej Derski, wysokienapiecie.pl.

– “Druga zmiana, dopiero zapowiedziana, to zmiana sposobu rozliczania energii elektrycznej. Do tej pory można było korzystać z 80 proc. wytworzonej energii, bez żadnych opłat za dystrybucje. To był największy problem tego systemu, bo brakowało pieniędzy na utrzymanie sieci. Dziś osoby mające fotowoltaikę, nie składają się na utrzymanie sieci, a z tej sieci korzystają. Program był dobrym rozwiązaniem na początek. Być może politycy od razu powinni komunikować, że to program na start, by rozkręcić rynek fotowoltaiki w Polsce” – stwierdził ekspert.

Spytano go więc, czy OZE przestanie być opłacalne:

– “Nie. Okres zwrotu z instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym może się wydłużyć z 6-7 lat do 8-9 lat. To wciąż będzie opłacalna inwestycja, jeśli będziemy aktywnymi prosumentami, czyli jeśli zwrócimy uwagę na używanie tej energii w domu. Na przykład poprzez instalację pompy ciepła czy magazynu energii. Natomiast bardzo prosty system, dla kogoś, kto nie chce się w ogóle zajmować energetyką w swoim domu, już się skończył” – stwierdził ekspert.

Pilne! Premier dał nam jasno do zrozumienia. Szykujcie się na ogromne podwyżki.

Źródło: money.pl

Rozrywka w parku Majaland
Rozrywka w parku Majaland
169,90 zł
199,90 zł
278 dni
do końca oferty!
Park rozrywki Majaland Kownaty: całodzienny bilet na wszystkie atrakcje za 69,93 zł (-30%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz