Home Kategorie Życie Premier dał nam jasno do zrozumienia: Składka zdrowotna nie pozostanie na dotychczasowym poziomie

Premier dał nam jasno do zrozumienia: Składka zdrowotna nie pozostanie na dotychczasowym poziomie

Premier dał nam jasno do zrozumienia: Składka zdrowotna nie pozostanie na dotychczasowym poziomie

– „Na pewno nie będzie tak, że składka zdrowotna pozostanie na dotychczasowym poziomie” – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, szykujcie się więc na wzrost.

Premier w sobotę w RMF FM był pytany o planowane zmiany w przepisach podatkowych w ramach „Polskiego ładu”. Niestety zmiany te uderzą w nas wszystkich.

– „Naprawiliśmy system finansów publicznych. To jest system naczyń połączonych. Nie bez powodu możemy obniżyć podatki dla 18 mln Polaków poprzez kwotę wolną” – powiedział premier.

Premier podkreślił, że „system finansów publicznych musi się spinać”.

– „Musimy mieć źródła dochodów – to jest pierwsza rzecz – za to jesteśmy chwaleni przez Komisję Europejską, instytucje międzynarodowe, agencje ratingowe – to jest solidny fundament naszego wzrostu” – tłumaczył Morawiecki.

Spytano go również o składkę zdrowotną:

– „Na pewno nie będzie tak, że składka zdrowotna pozostanie na poziomie dotychczasowym, tzn. 53 zł, to znaczy z 9 (proc.) można odliczyć 7,75 (proc.). My dyskutujemy i z samorządowcami, i z przedsiębiorcami, i z pracownikami. Ja dyskutowałem ze związkami zawodowymi na ten temat, które zaczęły dostrzegać ogromne korzyści z tego powodu. Ponieważ dla większości pracowników, świata pracy, podatki będą zdecydowanie niższe, bo nie będziemy płacić podatków do 30 tys. zł” – tłumaczył szef rządu.

po to była ustawa w konsultacjach, żebyśmy przedstawiali całą gamę rozwiązań”. „I dla ryczałtowców np. – już na samym początku zaproponowaliśmy (…) że ta składka (zdrowotna – PAP) dla ryczałtowców, będzie niższa, ponieważ tam trudno jest obliczyć składkę od dochodu, bo ryczałtowcy rozliczają się od przychodu” – wyjaśnił. W ładne słowa ubrano to, że czekają nas podwyżki.

Szykują się potężne zmiany w Polsce. Rząd unika komentarza!

Źródło: money.pl

 

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz