Home Kategorie Zdrowie Premier jasno o podwyżkach dla ratowników medycznych.

Premier jasno o podwyżkach dla ratowników medycznych.

Premier jasno o podwyżkach dla ratowników medycznych.

– „Ratownicy medyczni otrzymają podwyżki, ale konieczne są jeszcze w tej sprawie konsultacje” – przekazał RMF FM gość Krzysztofa Ziemca, premier Mateusz Morawiecki.

– „Bardzo się tym niepokoję, dlatego zobowiązałem pana ministra zdrowia do rozmów, do negocjacji, do dialogu. Te rozmowy się toczą. Brałem udział w jednej rundzie tych rozmów parę miesięcy temu i jestem umiarkowanym optymistą, że poprzez podnoszenie jednocześnie uposażeń w służbie zdrowia, nie tylko ratowników, ale też przede wszystkim pielęgniarek, lekarzy, salowych, wszędzie tam chcemy, żeby nastąpiły istotne podwyżki” – mówił w RMF FM Morawiecki.

Premier pytany o konkrety w tej sprawie i planowany na 11 września w stolicy duży strajk medyków stwierdził, że już poruszył tą sprawę i zasadniczo ratownicy mogą w przyszłości liczyć na podwyżki.

– „Przedstawiamy spory budżet na najbliższe kilkanaście miesięcy. W tym roku jeszcze 6-procentowy fundusz nagród dla całej budżetówki. Na przyszły rok dodatkowe 3 procent funduszu nagród oraz 4,4 procent – na takim etapie negocjacji jesteśmy – na podwyżki dla budżetówki. To oznacza, że łączna pula podwyżek, nagród, premii, bonusów będzie naprawdę spora” – mówił.

– „My liczymy się z każdym protestem, tylko państwo musi funkcjonować” – dodał premier, odnosząc się do protestów ratowników.

Wczoraj do pacjentów na Mazowszu nie wyjechały 43 na 202 zakontraktowanych zespołów, z czego w samej Warszawie 38 z 80. Oznacza to w praktyce, że stan naszej służby zdrowia jest zwyczajnie, tragiczny.

Koronawirus raport 05.09.2021. Zakażenia utrzymują się na poziomie powyżej 300.

Źródło: RMF 24

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz