Home Kategorie Zdrowie Premier jasno o podwyżkach dla ratowników medycznych.

Premier jasno o podwyżkach dla ratowników medycznych.

Premier jasno o podwyżkach dla ratowników medycznych.

– “Ratownicy medyczni otrzymają podwyżki, ale konieczne są jeszcze w tej sprawie konsultacje” – przekazał RMF FM gość Krzysztofa Ziemca, premier Mateusz Morawiecki.

– “Bardzo się tym niepokoję, dlatego zobowiązałem pana ministra zdrowia do rozmów, do negocjacji, do dialogu. Te rozmowy się toczą. Brałem udział w jednej rundzie tych rozmów parę miesięcy temu i jestem umiarkowanym optymistą, że poprzez podnoszenie jednocześnie uposażeń w służbie zdrowia, nie tylko ratowników, ale też przede wszystkim pielęgniarek, lekarzy, salowych, wszędzie tam chcemy, żeby nastąpiły istotne podwyżki” – mówił w RMF FM Morawiecki.

Premier pytany o konkrety w tej sprawie i planowany na 11 września w stolicy duży strajk medyków stwierdził, że już poruszył tą sprawę i zasadniczo ratownicy mogą w przyszłości liczyć na podwyżki.

– “Przedstawiamy spory budżet na najbliższe kilkanaście miesięcy. W tym roku jeszcze 6-procentowy fundusz nagród dla całej budżetówki. Na przyszły rok dodatkowe 3 procent funduszu nagród oraz 4,4 procent – na takim etapie negocjacji jesteśmy – na podwyżki dla budżetówki. To oznacza, że łączna pula podwyżek, nagród, premii, bonusów będzie naprawdę spora” – mówił.

– “My liczymy się z każdym protestem, tylko państwo musi funkcjonować” – dodał premier, odnosząc się do protestów ratowników.

Wczoraj do pacjentów na Mazowszu nie wyjechały 43 na 202 zakontraktowanych zespołów, z czego w samej Warszawie 38 z 80. Oznacza to w praktyce, że stan naszej służby zdrowia jest zwyczajnie, tragiczny.

Koronawirus raport 05.09.2021. Zakażenia utrzymują się na poziomie powyżej 300.

Źródło: RMF 24

Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
Wybielanie: śnieżnobiały uśmiech
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 99,99 zł w Profesjonalnym Salonie Wybielania Zębów White & Beauty w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz