Home Kategorie Poruszające Przeoczona śmierć. Nie dwóch, a trzech młodych mężczyzn zmarło w krótkim czasie po interwencjach policji na Dolnym Śląsku. Historia Łukasza Ł.

Przeoczona śmierć. Nie dwóch, a trzech młodych mężczyzn zmarło w krótkim czasie po interwencjach policji na Dolnym Śląsku. Historia Łukasza Ł.

Przeoczona śmierć. Nie dwóch, a trzech młodych mężczyzn zmarło w krótkim czasie po interwencjach policji na Dolnym Śląsku. Historia Łukasza Ł.

Polską wstrząsnęły dwie śmierci młodych mężczyzn na Dolnym Śląsku. Obaj zmarli po interwencjach policji. O dwóch historiach wiecie, były w mediach. Co jednak spotkało 29-letniego Łukasza, Ł.?

Mężczyzna zmarł bezpośrednio po interwencji policjantów. Wiadomo, że funkcjonariusze użyli wobec niego pałek i gazu łzawiącego. Policję do młodego mężczyzny wezwał ojciec, gdyż Łukasz cierpiał na depresję.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia około 1:30 w nocy we Wrocławiu. “Gazeta Wrocławska” napisała, że policjanci przyjechali do domu Łukasza. Otrzymali oni bowiem informacje, że mężczyzna mógł planować samobójstwo.

– “Chłopak od dawna cierpiał na depresję, a wiadomości wysłane rodzinie świadczyły, że może próbować odebrać sobie życie” – powiedziała adwokat Katarzyna Cupiał.

– “Mundurowi nie mogli sforsować drzwi. Wezwali więc posiłki. Potem wtargnęli do środka siłą. Ojciec Łukasza mówi, że służby wyważyły drzwi, a funkcjonariusze użyli wobec Łukasza Ł. gazu,. Potem mieli rzucić go na ziemię i pobić pałkami. Leżącemu mężczyźnie ratownicy medyczni mieli podać środki uspakajające” – pisze “Gazeta Wrocławska”.

Oficer prasowy KMP we Wrocławiu Łukasz Dutkowiak opisał inną wersję zdarzenia. Łukasz podobno miał w ręku nóż i miał grozić, że go użyje.

– “pewnie by się uspokoił. Żadne z nich (ojciec i siostra zmarłego – red.) nie widziało noża, którym Łukasz miał grozić policjantom. Jeśli faktycznie zażył jakieś leki czy narkotyki, nie wiedział, co się wokół niego dzieje. On w mieszkaniu był sam i nie stanowił dla nikogo, oprócz siebie, zagrożenia. Akcja mogła przebiegać zupełnie inaczej, tym bardziej że było wiadomo, że chłopak żyje” – stwierdził mecenas.

– “Rodzina teraz nie może sobie wybaczyć, że wezwała policję” – dodała Cupiał.

– “Kilka godzin po interwencji, w jakiej brali udział wrocławscy funkcjonariusze, ze szpitala do którego zabrany został mężczyzna przekazany ratownikom medycznym w związku z silnym pobudzeniem i podejrzeniem zażycia środków odurzających, wpłynęła do policjantów informacja o jego śmierci. Wcześniej interwencję w tej sprawie zgłosił ojciec z prośbą o pomoc w związku z zachowaniem syna, które zagrażało bezpośrednio jego życiu i zdrowiu. W trakcie interwencji, po wejściu do środka mieszkania pobudzony mężczyzna wymachiwał wówczas w kierunku funkcjonariuszy nożem. Zagrożenie, jakie stwarzał dla siebie i otoczenia nie pozostawiło policjantom żadnego wyboru. Mężczyzna został obezwładniony i przekazany służbom medycznym.” – dodano.

Koronawirus raport 05.09.2021. Zakażenia utrzymują się na poziomie powyżej 300.

Źródło: Fakt

Wybielanie zębów lampą LED
Wybielanie zębów lampą LED
129,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED: 1 zabieg za 129 zł i więcej w gabinecie Bajeczny Spa & Salon w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz