Home Kategorie Zdrowie Ekspert stwierdził jasno. Szykujmy się na czwartą dawkę szczepionki.

Ekspert stwierdził jasno. Szykujmy się na czwartą dawkę szczepionki.

Ekspert stwierdził jasno. Szykujmy się na czwartą dawkę szczepionki.

Prof. Salman Zarka, przedstawiciel izraelskich władz odpowiedzialny za walkę z pandemią, powiedział, że COVID-19 zostanie w społeczeństwie i że czeka nas kolejna dawka szczepionki.

– “Biorąc pod uwagę, że wirus jest tutaj i tutaj pozostanie, musimy przygotować się na czwartą dawkę” – powiedział prof. Salman Zarka. Stwierdzenie to można odnieść do całego świata.

Wirusolog zaznaczył jednak, że kolejna przypominająca dawka szczepionki powinna być zmodyfikowana w taki sposób, żeby chronić nas lepiej przed kolejnymi mutacjami covid-19.

Ekspert nie wyjaśnił, kiedy czwarta dawka szczepionki powinna być podana społeczeństwu izraelskiemu. Warto jednak zaznaczyć, że Izrael to pierwszy kraj w którym podano trzecią dawkę i pewnie inne kraje pójdą w jego ślady.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że paszporty covidowe stosowane w tym kraju i umożliwiające swobodne wejście na niektóre wydarzenia w miejscach publicznych wygasną w sześć miesięcy po otrzymaniu drugiej bądź trzeciej dawki. Jednakże, jeżeli w życie ma wejść czwarta dawka, to nasuwa to pytanie, czy na pewno przepisy się zmienią?

Koronawirus raport 05.09.2021. Zakażenia utrzymują się na poziomie powyżej 300.

Źródło: polsatnews.pl

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz