Home Kategorie Zdrowie Sytuacja w służbie medycznej jest tragiczna. Średnia wieku chirurgów to 60 lat.

Sytuacja w służbie medycznej jest tragiczna. Średnia wieku chirurgów to 60 lat.

Sytuacja w służbie medycznej jest tragiczna. Średnia wieku chirurgów to 60 lat.

– “Średnia wieku chirurgów wynosi 60 lat, 25 proc. z nich przekroczyło wiek emerytalny, pracują w poradniach, na oddziałach, ale to wiek emerytalny“- alarmuje prof. Murawa.

Profesor pytany, co wpływa na to, że młodzi lekarze nie decydują się na specjalizację z chirurgii odpowiedział, że głównym powodem jest sam fakt, jak trudne są te studia.

– “To są studia, to jest długa specjalizacja i nie do końca pełna samodzielność po samej specjalizacji – bo proces edukacyjny to nie tylko specjalizacja, to jest wiele lat też kształcenia w zakresie umiejętności manualnych, pewnego pomysłu na operację. I dlatego, jeśli to jest kilkanaście lat w sumie, minimum 12, to w tym momencie macie państwo odpowiedź” –  tłumaczył szef PTCO.

Istnieje jednak jeszcze jeden problem o którym rzadko się mówi:

– “A niestety zarobki, finanse też temu nie sprzyjają. W dzisiejszych czasach jest to sprawa zero-jedynkowa, młodzi ludzie po prostu nie będą sobie wyrywać rękawów w sytuacji, kiedy wiedzą, że jest i trudno, i jeszcze do tego nie najlepiej finansowo” – wyjaśnił profesor.

Znana z chwytającej za serce historii sprzed kilku lat Ania przegrała walkę z chorobą. Odwaga i wsparcie nie wystarczyły.

Źródło: pulshr

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz