Home Kategorie News Rząd zadecydował. W Polsce rozpoczęły się masowe manewry!
3.46K

Rząd zadecydował. W Polsce rozpoczęły się masowe manewry!

Rząd zadecydował. W Polsce rozpoczęły się masowe manewry!

Kilka tysięcy żołnierzy z północy i zachodu kraju jedzie na manewry na Podkarpaciu. Na drogach będzie można napotkać kolumny wojskowych pojazdów. Zmierzają oni na poligon w Nowym Dębie.

W ćwiczeniu będzie brało udział około 4000 żołnierzy oraz prawie 1000 jednostek sprzętu wojskowego. Czy to mobilizacja do potencjalnego konfliktu zbrojnego?

– “Pierwsza faza ćwiczenia obejmuje przemieszczenie transportu kołowego na Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie z wykorzystaniem dróg publicznych” – napisano w komunikacie.

Pierwszy transport jest już w drodze. Wojsko można zobaczyć na trasach ze Słupska, Szczecina czy lubuskiego Sulechowa w okolice Tarnobrzegu. Dlatego też powinniście uważać na tych drogach. Inaczej, może mieć problem. Kolumny na drodze mają swoje prawa.

Armia ma przemieszczać się głównie wcześnie rano i w nocy, by nie powodować większych utrudnień. Mimo to jednak, spodziewajcie się transportów wojskowych na drodze.

Warto przy tym zauważyć, że manewry na poligonie w Nowej Dębie to jedne z największych manewrów i operacji w naszej armii od wielu lat. Czyżby to było przygotowane do wojny? A może chodzi o uchodźców? Ciężko powiedzieć na ten moment.

Szykują się potężne zmiany w Polsce. Rząd unika komentarza!

Źródło: RMF 24

Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
Serwis klimatyzacji z uzupełnieniem
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Serwis klimatyzacji z odgrzybianiem, nabiciem czynnika i więcej od 49,99 zł w Top Gum Opony – 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz