Home Kategorie News Szykuje się nowe święto narodowe. Andrzej Duda złożył obietnicę.
3.38K

Szykuje się nowe święto narodowe. Andrzej Duda złożył obietnicę.

Szykuje się nowe święto narodowe. Andrzej Duda złożył obietnicę.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że projekt ustawy wprowadzającej święto państwowe 27 grudnia niezwłocznie trafi do marszałek Sejmu.

– „Święto narodowe jest należne Wielkopolanom, jest należne pamięci bohaterów, którzy wtedy Wielkopolskę dla Polski odzyskali” – powiedział Andrzej Duda.

Duda zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby projekt ustawy wprowadzającej nowe święto państwowe poświęcone powstaniu wielkopolskiemu „niezwłocznie” znalazł się u marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

O stworzenie nowego święta narodowego zabiegają wielkopolskie instytucje i stowarzyszenia zajmujące się edukacją i upowszechnianiem historii. W poniedziałek pomysłodawcy przekazali apel do prezydenta w tej sprawie.

Andrzej Duda powiedział, że to dla niego wielka satysfakcja, że może z nimi wnioskować o ustanowienie tego święta. Jak dodał prezydent, powstanie wielkopolskie jest wielkim i ważnym, ale nieco zapomnianym powstaniem.

Prezydent dodał, że umożliwiło ono przyłączenie do Polski ziem, na których zrodziła się nasza państwowość. Zaznaczył, że bez ziem włączonych wtedy do naszego kraju, a będących kolebką państwa Polan, bez Wielkopolski nie ma Rzeczpospolitej.

Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym.

Premier dał nam jasno do zrozumienia: Składka zdrowotna nie pozostanie na dotychczasowym poziomie

Źródło: PAP

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz