Home Kategorie Poruszające Chłopak był przerażony, a policjanci „żartowali”. Nie żyje 29-latek z Wrocławia.

Chłopak był przerażony, a policjanci „żartowali”. Nie żyje 29-latek z Wrocławia.

Chłopak był przerażony, a policjanci „żartowali”. Nie żyje 29-latek z Wrocławia.

Kolejna śmierć po interwencji policji. Bliscy Łukasza Łągiewki wezwali służby, bo bali się, że chłopak będzie chciał się zabić. 29-latek został brutalnie pobity przez policjantów. Zmarł w szpitalu.

Łukasz był aktywnym, cieszącym się życiem mężczyzną. Miał wypożyczalnie samochodów, chodził na siłownię i podróżował po świecie. 29-latek miewał jednak problemy z epizodami depresyjnymi. Jego stan psychiczny pogorszył się, gdy zmarł jego ukochany pies.

Łukasz miał wtedy zamknąć się w sobie od tego stopnia, że rodzina zaczęła się o niego mocno obawiać. 1 sierpnia mężczyzna miał wysyłać do bliskich niepokojące wiadomości, których treść sugerowała, że może chcieć targnąć się na swoje życie. Co gorsza, rodzice od dwóch dni nie mogli dostać się do jego mieszkania. Ostatecznie powiadomili policję.

2 sierpnia około godziny 1 w nocy strażacy i dwaj policjanci oraz ojciec i siostra Łukasza, Wiktoria, przybyli pod jego drzwi. Łukasz nadal nie chciał nikogo wpuścić, w dodatku zdawał się nie poznawać bliskich przez wizjer. Wiktoria dzwoniła do brata, ale ten zdawał się nie wierzyć, że na korytarzu czeka policja. Chłopak sam zadzwonił po służby, twierdząc, że ktoś się do niego włamuje.

Policjanci bez skutku starali się dostać się do mieszkania przez okno, a Łukasz tylko bardziej się przestraszył. Miał zacząć uderzać w drzwi i wzywać pomocy. Na miejsce wezwano posiłki. Wiktoria powiedziała dziennikarzom, że funkcjonariusze nie przejmowali się powagą sytuacji, mieli za to beztrosko żartować i mówić m.in. „ale będzie ciekawie” w towarzystwie bliskich 29-latka.

Policjantom wreszcie udało się otworzyć drzwi i wejść do środka. Od razu mieli wpuścić do mieszkania potężna ilość gazu pieprzowego.

– „Później, gdy sprzątałam mieszkanie, dusiłam się od tego gazu, nie wyobrażam sobie, co Łukasz musiał wtedy czuć. Śni mi się to po nocach” – powiedziała Wiktoria w rozmowie z “Faktem”.

Dodała, że według jednego z policjantów Łukasz miał nóż.

–  „Mówili “o, będzie napaść na funkcjonariusza, wsadzimy go!”” – mówi Wiktoria.

Jak twierdzą bliscy mężczyzny, policjanci bez zastanowienia mieli rzucić się na 29-latka i bić go po całym ciele oraz dusić.

– „Okładali go po całym ciele, brutalnie. Przyduszali mu szyję kolanem. Wywlekli go na korytarz, gdzie dostał jeszcze dwa bardzo mocne ciosy pięścią w głowę. Katowali go kilka minut. Krew była wszędzie. Później wynieśli go do karetki” – relacjonowała Wiktoria, która wraz z ojcem była w tym czasie przytrzymywana przez strażaka i policjantkę.

Według oficera prasowego wrocławskiej policji asp. sztab. Łukasza Dutkowiaka mundurowi byli zmuszeni do użycia siły. Według jego relacji chłopak był “pobudzony” i groził funkcjonariuszom nożem, którym miał wymachiwać w ich kierunku, co było powodem jego obezwładnienia.

– „Mając na uwadze stan psychofizyczny, w jakim znajdował się mężczyzna i fakt, że wcześniej chciał targnąć się na własne życie, przekazany został ratownikom medycznym obecnym na miejscu podczas interwencji. Po kilku godzinach policjanci otrzymali informację, że zabrany do szpitala mężczyzna zmarł” – tłumaczył Dutkowiak w rozmowie z “Faktem”.

Rzecznik prokuratury potwierdza, że zachowanie Łukasza zmusiło policjantów do zastosowania środków obezwładniających. Nie potwierdza jednak, że 29-latek miał nóż. Nie widziała tego też jego rodzina.

– „Został przekazany ratownikom i przewieziony do szpitala, ale stało się to nie na wskutek zachowań funkcjonariuszy, tylko z powodu zastanego stanu psychofizycznego. Czekamy na wyniki sekcji zwłok i wyniki toksykologii” – powiedział portalowi Radosław Żarkowski.

Nie żyje legenda polskiej telewizji. „Odszedł we śnie, nad ranem”.

Źródło: Fakt

Zestawy sushi: dostawa/ na wynos
Zestawy sushi: dostawa/ na wynos
50,00 zł
100,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Zestawy sushi z dostawą lub na wynos – zestaw 36 kawałków od 50 zł i więcej w 77 Sushi – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz