Home Kategorie Niesamowite Przez ponad rok były złączone plecami. Bliźniaczki syjamskie w końcu rozdzielone [WIDEO]

Przez ponad rok były złączone plecami. Bliźniaczki syjamskie w końcu rozdzielone [WIDEO]

Przez ponad rok były złączone plecami. Bliźniaczki syjamskie w końcu rozdzielone [WIDEO]

Bliźniaczki złączone głowami zostały rozdzielone w szpitalu w Beer Szewa w Izraelu. Operacja była przygotowywana przez kilka ostatnich miesięcy. Dzieci czują się dobrze, ale o ich przyszłości zdecydują kolejne tygodnie.

Dzieci przyszły na świat w zeszłym roku w Beer Szewie. Centrum Medyczne Soroka przekazało w niedzielę o zabiegu rozdzielenia bliźniąt syjamskich połączonych głowami. Operacja była poprzedzona miesiącami przygotowań.

– „To rzadka i złożona operacja, przeprowadzona do tej pory na świecie tylko około 20 razy i po raz pierwszy w Izraelu” – powiedział Mickey Gideon, dyrektor neurochirurgii dziecięcej w Centrum Medycznym Soroka, cytowany przez serwis CNN.com.

Gideon dodał, że kolejne dni będą miały decydujący wpływ na rekonwalescencję dziewczynek. Przygotowania do operacji poprzedziło naciąganie skóry tak, aby można było ją zszyć w okolicach głowy po rozdzieleniu.

Zabieg został zaplanowany z użyciem modeli 3D i wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. W planowanie operacji zaangażowanych było 50 pracowników szpitala w Beer Szewie.

CNN.com podkreślił, że według Uniwersytetu Minnesota bliźnięta syjamskie rodzą się raz na 200 tys. żywych urodzeń. Są zawsze identyczne, a większość z nich to kobiety. Jeszcze rzadziej zdarza się, że są połączone głowami.

Nie żyje legenda polskiej telewizji. „Odszedł we śnie, nad ranem”.

Źródło: CNN.com

CHILI: ponad 900 hitów filmowych
CHILI: ponad 900 hitów filmowych
5,00 zł
20,00 zł
3 dni
do końca oferty!
5 zł za kartę podarunkową o wartości 20 zł do wykorzystania w serwisie CHILI: znakomite światowe hity filmowe

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz