Home Kategorie Zdrowie Koronawirus w żłobku. Rodzice obwiniają personel. „Nie wiemy, ile osób jest chorych”.

Koronawirus w żłobku. Rodzice obwiniają personel. „Nie wiemy, ile osób jest chorych”.

Koronawirus w żłobku. Rodzice obwiniają personel. „Nie wiemy, ile osób jest chorych”.

U pracowników jednego ze żłobków w Lublinie oraz uczęszczających tam dzieci, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Rodzice skarżą się, że personel odmawia podania informacji o osobach chorych i zaszczepionych, a sam wymaga od opiekunów zachowania reżimu sanitarnego.

Dziennik Wschodni informuje o wykryciu koronawirusa w Żłobku nr 6 w Lublinie. Problem jest poważny, ale jeden z rodziców dziecka uczęszczającego do placówki, przekazał że dyrekcja unika informowania o sytuacji epidemicznej.

– „Nie wiemy, ile osób jest chorych. Nie wiemy też, kto z personelu jest zaszczepiony. Ale kiedy to rodzic prosi o informację, jest odsyłany z kwitkiem” – przekazała dziennikowi mama jednego z dzieci, które uczęszcza do Żłobka nr 6 w Lublinie.

Małgorzata Momont, szefowa miejskich żłobków w Lublinie, przekazała dziennikarzom, że zakażenie zostało potwierdzone u czterech pracowników oraz trojga dzieci.

– „W związku z tym sanepid podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu placówki” – wyjaśniała jeszcze w poprzednim tygodniu dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie.

Kobieta dodała, że źródłem zakażenia było jedno z dzieci. We wtorek żłobek był znów otwarty dla dzieci i pracowników, którzy nie są na kwarantannie oraz dzieci, które zostały przyjęte we wrześniu.

Rodzice są jednak zdenerwowani po informacji o niezaszczepionej obsłudze żłobka.

– „Rozumiem zdenerwowanie rodziców tą sytuacją, ale nie możemy przekazywać imiennej listy zaszczepionych i niezaszczepionych pracowników” – wyjaśniła Małgorzata Momont. Dodała, że urzędnicy ani sanepid nie mogą w obecnej sytuacji zmusić pracowników do szczepień.

Koronawirus w kolejnych szkołach. Wraca nauczanie zdalne.

Źródło: Dziennik Wschodni

Ekskluzywne pakiety day spa
Ekskluzywne pakiety day spa
99,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ekskluzywne pakiety day spa do wyboru od 99,99 zł w Gabinecie Kosmetyki Estetycznej Barbara Beauty w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz