Home Kategorie Zdrowie Wyższe oceny dla zaszczepionych uczniów. Rodzice są oburzeni.

Wyższe oceny dla zaszczepionych uczniów. Rodzice są oburzeni.

Wyższe oceny dla zaszczepionych uczniów. Rodzice są oburzeni.

Wyższe oceny dla zaszczepionych i ostatnie miejsca w ławkach dla niezaszczepionych. W tatki sposób nauczyciel biologii w węgierskim mieście Tamasi postanowił segregować uczniów. Rodzice są oburzeni.

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczął się też na Węgrzech. Jak informuje dziennik „Blikk”, nauczyciel w szkole podstawowej w Tamasi oznajmił uczniom na początku roku, że na jego lekcjach niezaszczepieni będą musieli siedzieć osobno z tyłu, aby nie kaszleć na zaszczepionych.

Jeden z rodziców w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że według relacji jego dziecka, pedagog nieustannie robił niezaszczepionym uwagi oraz zapowiedział w klasie, że dzieciom mającym zaświadczenie o szczepieniu na COVID-19 będzie dawać oceny o jedną wyżej.

Rodzice postanowili złożyć skargę na nauczyciela.

– „Rodzice powiedzieli mi, że jeden z moich kolegów popadł w przesadę […] Wezwałem go, porozmawiałem z nim i udzieliłem ustnego ostrzeżenia, bo u nas nikt nie może być traktowany z powodu szczepienia ani lepiej, ani gorzej” – powiedział dyrektor szkoły Laszlo Gasparicsa.

Jak dodał, nauczyciel obiecał, że we wszystkich klasach wycofa się z wprowadzonych zasad. Dyrektor podkreślił, że nauczyciel biologii to dobry człowiek i dobry pedagog.

Sekretarz stanu ds. edukacji publicznej Istvan Gyoergy poinformował przed powrotem dzieci do szkół, że niemal 40% dzieci powyżej 12 roku życia zostało już na Węgrzech zaszczepionych. W kraju od kilku tygodni sytuacja epidemiczna jest coraz gorsza.

Tak ubrana przyszła do syna na zebranie. Kobieta nie została wpuszczona do szkoły.

Źródło: PAP

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
Oferta zakończona!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 22 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz