Home Kategorie Życie Będzie obowiązkowa wymiana tablic rejestracyjnych dla wszystkich? Znamy powód.
11.06K

Będzie obowiązkowa wymiana tablic rejestracyjnych dla wszystkich? Znamy powód.

Będzie obowiązkowa wymiana tablic rejestracyjnych dla wszystkich? Znamy powód.

Jak zauważa magazyn „Auto Świat”, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Tablic Rejestracyjnych wnioskuje o wymianę wszystkich tablic w kraju. Pomysłem zajmie się Sejm.

Dlaczego tablice rejestracyjne miałby być wymienione? Oficjalnie chodzi m.in. o poprawę bezpieczeństwa, ograniczenie oszustw i zwiększenie ich trwałości. Pomóc miałaby zmiana wzoru i koloru.

Sławomir Skwarek z PiS skierował w tej sprawie do Ministra Infrastruktury interpelację, w której przedstawia plan usprawnień przygotowany przez producentów tablic. Na obecnych według niego i OSPTR łatwo m.in. z trójki zrobić ósemkę. Fotoradary mają też podobno problem z odróżnieniem zera od O. Grubsza czcionka miałaby zwiększyć też powierzchnię dla przyczepności folii ochronnej, co wpłynęłoby na żywotność tablic.

Oprócz tego tablice rolnicze miałyby być pomarańczowe, co według producentów ukróciłoby proceder przekładania rejestracji motocyklowych na niezarejestrowany sprzęt rolniczy oraz zwiększyć widoczność.

Skąd ten pomysł akurat teraz? „Auto Świat” zauważa, że już za kilka miesięcy w życie wejdą przepisy, które skończą z wymianą tablic przy rejestracji auta używanego.

– “Jak łatwo się domyślić, to potężny cios dla producentów i znaczny spadek zamówień z wydziałów komunikacji” – czytamy na stronach auto-swiat.pl.

Makabryczne odkrycie w Radomsku. Mąż wracając do domu, znalazł ciała żony i nowo narodzonego dziecka.

Źródło: Auto Świat

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz