Home Kategorie Ludzie Nie żyje jeden z najwybitniejszych aktorów w Polsce. To olbrzymi cios dla polskiej kinematografii.

Nie żyje jeden z najwybitniejszych aktorów w Polsce. To olbrzymi cios dla polskiej kinematografii.

Nie żyje jeden z najwybitniejszych aktorów w Polsce. To olbrzymi cios dla polskiej kinematografii.

W czwartek nad ranem w wieku 90 lat zmarł polski aktor teatralny i filmowy Wiesław Gołas. Grał on w takich polskich dziełach jak “Czterej Pancerni i Pies” czy “Alternatywy 4”.

Informację o śmierci Wiesława Gołasa potwierdziła Onetowi jego córka Agnieszka Gołas. Wiesława Gołasa z pewnością pamiętają nasi rodzice, oraz wszyscy ci którzy wychowali się na polskich serialach z poprzedniej epoki.

Wiesław Gołas urodził się 9 października 1930 r. w Kielcach. W czasie niemieckiej okupacji wstąpił do Szarych Szeregów, w których pod pseudonimem “Wilk” gdzie brał udział w licznych akcjach wymierzonych przeciwko okupantom. W 1944 roku aresztowało go Gestapo.

Po wojnie ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Jego kariera rozpędziła się w 1954 r.  kiedy wystąpił w “Pokoleniu” Andrzeja Wajdy. Potem nabrała ona rozpędu. Wystąpił on w tak popularnych serialach jak “Czterej Pancerni i Pies” oraz “Alternatywy 4”.

Wiesław Gołas występował też m.in. w “Potopie”, “Lalce”, “Czterdziestolatku”, “Poszukiwanym, poszukiwanej”, był on także członkiem popularnych kabaretów. Dlatego też jego śmierć to tak duży cios dla polskiej kinematografii.

15-latka została zgwałcona na oczach tłumów na plaży. Przerażające słowa ofiary.

Źródło: onet

 

Jazda w terenie ze szkoleniem
Jazda w terenie ze szkoleniem
149,99 zł
196,00 zł
60 dni
do końca oferty!
30-minutowa jazda samochodem terenowym ze szkoleniem za 139,99 zł i więcej opcji w firmie Terenowy Patrol (do -31%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz