Home Kategorie Poruszające 25-latka przez trzy długie dni umierała w aucie. “Czekała na pomoc, która nie nadeszła”

25-latka przez trzy długie dni umierała w aucie. “Czekała na pomoc, która nie nadeszła”

25-latka przez trzy długie dni umierała w aucie. “Czekała na pomoc, która nie nadeszła”

Lamara Bell umierała w samochodzie przez trzy dni. Mimo otrzymania zgłoszenia o wypadku funkcjonariusze zwlekali z przyjazdem na miejsce.  Ostatecznie młoda kobieta zmarła w szpitalu. To tragedia.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w lipcu 2015 r. Jeden ze świadków wypadku zadzwonił na numer alarmowy Dowodzenia i Kontroli Policji w szkockiej miejscowości Bilston Glen. W zgłoszeniu opisał on wyraźnie, że auto marki Renault Clio wypadło z drogi i zatrzymało się między drzewami.

Funkcjonariusz, który odebrał zgłoszenie, nie wprowadził go jednak do systemu. Przez jego zachowanie policja nie przyjechała na miejsce zdarzenia, a jedna z ofiar wypadku, młoda kobieta Lamara Bell konała przez kilka dni w samochodzie.

Jak wykazały późniejsze wyniki sekcji zwłok, kobieta przez trzy dni leżała przytomna, chociaż jej stan był krytyczny. W kabinie pojazdu leżała obok swego martwego partnera. Niestety nie była ona w stanie sama opuścić pojazdu. Została w nim dosłownie zakleszczona.

Kobieta została odnaleziona 8 lipca, gdy inna osoba ponownie zadzwoniła na policję. Niestety było już za późno. Po czterech dniach walki, młoda kobieta zmarła.

Ponad sześć lat od zdarzenia rozpoczął się proces przed Sądem Najwyższym w Edynburgu. Zeznania policjantów jak i innych świadków wyraźnie wskazały, że błędy i opieszałość funkcjonariuszy, były bezpośrednią przyczyną śmierci dziewczyny. Policjanci odpowiedzialni za zaniedbania muszą zapłacić karę w wysokości 100 000 funtów.

– “Od zdarzenia minęło już bardzo, bardzo dużo czasu. Policja w końcu przyznała się do błędów. Szkoda, że tak długo musiałam na to czekać” – mówiła matka kobiety.

1000 zakażeń koronawirusem dziennie szybciej niż zakładano? Niepokojące słowa ministra.

Źródło: onet,  The Herald

Oczyszczanie wodorowe i więcej
Oczyszczanie wodorowe i więcej
89,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie wodorowe AquaShure H2 z maską i więcej od 89,99 zł w Medical & Beauty Institute

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz