Home Kategorie Niesamowite Biskup miał zostać opętany przez diabła oraz przez kobietę. Papież próbował interweniować dwukrotnie.

Biskup miał zostać opętany przez diabła oraz przez kobietę. Papież próbował interweniować dwukrotnie.

Biskup miał zostać opętany przez diabła oraz przez kobietę. Papież próbował interweniować dwukrotnie.

Biskup Xavier Novell, zwolennik egzorcyzmów, podczas studiów demonologicznych poznał rozwiedzioną psycholog. Zrezygnował on ze swojej funkcji i stworzył z nią związek. Duchowni mówią o opętaniu.

Zasadniczo realne przyczyny nagłego odejścia duchownego, do czego doszło pod koniec sierpnia, ujawnił po raz pierwszy hiszpański portal “Religion Digital”, a o sprawie od wielu dni piszą wszystkie główne media i portale społecznościowe kraju. Są one dość oczywiste, mężczyzna po prostu się zakochał, miał do tego prawo.

– “Zakochałem się i chcę to zrobić dobrze” – powiedział cytowany przez “ABC”. Co w tym dziwnego?

– “Nie chcę nic wiedzieć o Konferencji Episkopatu ani o biskupach” – dodał.

– “To bezprecedensowa sytuacja ze względu na okoliczności sprawy, do tej pory nie było podobnego wydarzenia w Hiszpanii” – napisał “ABC”.

Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego i sama sprawa szybko rozeszłaby się po kościach, gdyby nie zachowanie pewnych duchownych. Ich twierdzenia budzą szok.

Administrator apostolski Roma Casanova pozostaje w stałym kontakcie z nuncjuszem papieskim Bernardito Auza w tej sprawie. Zasadniczo spora część kościoła twierdzi, że  sprawa jest o wiele bardziej poważna ze względu na:

– “mieszankę udręczonej osobowości duchownego i różnych nadprzyrodzonych wydarzeń, do których doszło” –

Xavier Novell był egzorcystą od 2015 r., często egzorcyzmy praktykował i bronił ich skuteczności, ale teraz nie chce się im poddać, pomimo nalegań samego papieża Franciszka. Stąd właśnie podejrzenia, że biskup coś ukrywa i być może opętało go zło. Duchowni uważają zgodnie, że egzorcyzmy prowadzone w stanie osłabienia duchownego są wyjątkowo niebezpieczne.

Według bliskich współpracowników biskupa, w ciągu ostatnich lat osobowość duchownego ulegała znacznym zmianom, co rzekomo miało związek z jego udziałem w mających leczyć homoseksualizm terapiach konwersyjnych oraz w tym, że promował on je w całym kraju.

Ponadto podano informacje jakoby Xavier miał kiedyś inklinacje homoseksualne, ale się “wyleczył”.

Dzięki temu stał się wrogiem homoseksualizmu i innych rzeczy, jak sam mówił:

– “Prezerwatywa oddziela rodzicielstwo od przyjemności. I to nie jest ludzkie” – powiedział.

Novell, mianowany biskupem w wieku 41 lat, jest znany w Hiszpanii ze względu na liczne wystąpienia w mediach gdzie prezentował się jako ortodoksyjny konserwatysta.

Jego partnerka, młodsza o 14 lat, psycholog z wykształcenia, Silvia Caballol jest rozwiedziona z Marokańczykiem, z którym ma dwoje dzieci, pisała ona wiele kontrowersyjnych dzieł dotyczących między innymi pożądania i seksualności. Najciekawsze jest to, że para dosłownie zniknęła z powierzchni ziemi. Czy to opętanie czy może rozwiązanie jest łatwiejsze i oczywiste, biskup po prostu się zakochał.

1000 zakażeń koronawirusem dziennie szybciej niż zakładano? Niepokojące słowa ministra.

Źródło: onet

 

 

Wybielanie zębów lampą LED
Wybielanie zębów lampą LED
89,99 zł
399,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED od 89,99 zł w studiu Ocean Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz