Home Kategorie Porady Nawet 4200 złotych ekstra do emerytur! Oto zmiany świadczenia w przyszłym roku. Sprawdźcie co możecie zyskać.
12.87K

Nawet 4200 złotych ekstra do emerytur! Oto zmiany świadczenia w przyszłym roku. Sprawdźcie co możecie zyskać.

Nawet 4200 złotych ekstra do emerytur! Oto zmiany świadczenia w przyszłym roku. Sprawdźcie co możecie zyskać.

Galopująca drożyzna sprawia, że seniorzy jeszcze dokładniej liczą każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. Polski Ład ma jednak zaoferować rekordową wręcz rewaloryzację świadczeń.

4200 zł – nawet tyle na rękę zyskają seniorzy na przyszłorocznych zmianach w świadczeniach. To duże pieniądze. Skąd mają się one niby wziąć? Już państwu wyjaśniamy.

Chodzi tutaj mianowicie o Polski Ład.

Osoby mające do 2500 zł brutto mają nie płacić podatku dochodowego, osoby mające wyższe świadczenia – będą płacić PIT, ale niższy niż dzisiaj. Dzięki temu ludzie zyskają znacznie więcej pieniędzy. Czy to dobrze?

Wszyscy za to będą płacić więcej na zdrowie (9 proc. świadczenia). Resort finansów nie zgodził się, by stawkę obniżyć w przyszłym roku do 4,9 proc. Wynika to w głównej mierze z tego, że służba zdrowia ma zdecydowanie za mało pieniędzy. Dlatego trzeba jej pomóc.

Dwa miesiące później, 1 marca, państwo zwaloryzuje wszystkie emerytury i renty. Rząd szacuje, że podwyżka świadczeń wyniesie 4,89 proc. Jest to więcej niż rząd przewidywał jeszcze w czerwcu. Jednakże ceny w sklepach już rosną, jednakże waloryzację będą miały miejsce dopiero 1 marca.

W naszych wyliczeniach uwzględniliśmy także wypłatę trzynastych emerytur, pieniądze na nie są zaplanowane w budżecie państwa. Warto jednakże zwrócić uwagę na fakt, że rząd zdecydował się wycofać z programu “czternastek”. Dlatego nie ma co na nie liczyć.

1000 zakażeń koronawirusem dziennie szybciej niż zakładano? Niepokojące słowa ministra.

Źródło: Fakt

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz