Home Kategorie Ludzie Zaszczepiony ale zakażony COVID-19 prezydent Świnoujścia z ważnym apelem.
5.47K

Zaszczepiony ale zakażony COVID-19 prezydent Świnoujścia z ważnym apelem.

Zaszczepiony ale zakażony COVID-19 prezydent Świnoujścia z ważnym apelem.

Prezydent Świnoujścia jest żywym dowodem na to, że koronawirusa nie należy lekceważyć. Wystosował on apel do wszystkich, którzy chcą chętni posłuchać jego przemyśleń.

Test na obecność koronawirusa, który wykonał Janusz Żmurkiewicz dał wynik pozytywny. Poinformował on o tym obywateli za pośrednictwem Facebooka.

– “Szanowni Państwo, po wykonaniu testu zdiagnozowano u mnie koronawirusa. Poza tym, że jestem nieco osłabiony i przebywam w domowej izolacji, nie mam innych objawów. Czuję się dobrze, ale to moment, by trochę zwolnić. Pilne kwestie służbowe przejmą moi zastępcy. Proszę Was, byście dbali o siebie nawzajem i zachowywali się rozsądnie. Pandemia przecież się nie skończyła” – stwierdził prezydent Świnoujścia.

Miesiąc temu zaszczepił on się dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID:

– “Tak, zakaziłem się koronawirusem, pomimo tego, że zostałem zaszczepiony dwiema dawkami szczepionki. Być może stało się tak dlatego, że mam mało przeciwciał. Test antygenowy wykazał ich 500. Test wykonałem wczoraj ponieważ trochę gorzej się poczułem” – mówi w rozmowie z Faktem Janusz Żmurkiewicz.

Twierdzi on jednak, że zakażenie przechodzi łagodnie:

– “Leżę w domu i mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z pomocy służby zdrowia, ponieważ na razie oprócz lekkiego osłabienia, kataru, lekkiego bólu głowy i kaszlu, nie mam poważniejszych objawów. Cały czas mam kontakt z moimi współpracownikami i nie mam objawów, które by mnie eliminowały z pracy zdalnej. Przed powrotem do urzędu powstrzymuje mnie nie tylko decyzja sanepidu, ale także obawa, że mógłbym kogoś zarazić” – podkreśla włodarz i przyznaje, że nie wie, gdzie zakaził się koronawirusem.

Prezydent będzie przebywał na kwarantannie do 16 września. Jednakże urzędnicy, którzy przebywali z prezydentem, nie są na kwarantannie.

– “Te osoby nie są objęte izolacją, ponieważ wszystkie były zaszczepione przeciwko COVID-19. Są oni jedynie objęci nadzorem epidemiologicznym, a urząd jest w stałym kontakcie z sanepidem” – wyjaśnia rzecznik.

1000 zakażeń koronawirusem dziennie szybciej niż zakładano? Niepokojące słowa ministra.

Źródło: Fakt

 

 

Czekoladowy rytuał na ciało
Czekoladowy rytuał na ciało
89,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Rytuał na ciało: czekoladowy lub różany za 89,99 zł w Studio Figura Jagody Wiśniewskiej - Bydgoszcz – tylko dla kobiet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz