Home Kategorie Poruszające Zaatakował ochroniarza w sądzie siekierą. Skazano go na 7 lat więzienia.

Zaatakował ochroniarza w sądzie siekierą. Skazano go na 7 lat więzienia.

Zaatakował ochroniarza w sądzie siekierą. Skazano go na 7 lat więzienia.

Na siedem lat więzienia skazał w środę Sąd Okręgowy w Szczecinie mężczyznę, który zaatakował w sądzie ochroniarza siekierą i wniósł do budynku sądu kanister z benzyną.

Jak przekazał PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala, siedem lat pozbawienia wolności to kara łączna. Skazano go między innymi za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego.

Mężczyzna, z zawodu lekarz psychiatra, oskarżony był pierwotnie o usiłowanie zabójstwa ochroniarza, którego zaatakował w szczecińskim Sądzie Okręgowym 12 października 2018 roku. Szybko jednak zmieniono kwalifikację czynu. Stąd właśnie taki a nie inny wyrok.

42-letni wówczas mężczyzna wszedł do przedsionka Sądu Okręgowego przy ulicy Małopolskiej (gdzie mieści się m.in. wydział rodzinny). Miał w dłoniach zakrytą kartkami papieru siekierę, którą dwukrotnie uderzył ochroniarza. Na szczęście uderzenia nie były śmiertelne i wywołały jedynie niewielkie obrażenia.

Później wybiegł z budynku i przyniósł ze sobą dwa kanistry z benzyną. Usiłował on podpalić sąd.

Szymon S. mówił podczas pierwszej rozprawy w lutym ubiegłego roku, że nie przyznaje się do czynów “tak opisanych jak w akcie oskarżenia”. Twierdził on, że chciał obezwładnić ochronę, aby zmusić ich do użycia przeciwko mu broni (tak zwany “Sucide by Cop”). Chciał on po prostu umrzeć gdyż nie miał ani sił ani środków by dalej walczyć o siebie i dzieci.

Gdy okazało się, że ochrona nie ma broni, chciał się podpalić.

Jak mówił, wydarzenia z 12 października 2018 r. były wynikiem pięcioletniej batalii o możliwość kontaktu z synami. Wyraźnie mówił o tym, że problemy w kontaktach z dziećmi były wynikiem działań ich matki.

Powiedział wówczas, że udając się do sądu “wiedział, że zginie”, mówił, że przekroczył “linię posługiwania się racjonalnymi kategoriami”.  Nie udało mu się jednak zrobić tego w taki sposób jaki zaplanował. Został skazany więc na 7 lat więzienia, jednak wyrok nie jest prawomocny.

Nawet 4200 złotych ekstra do emerytur! Oto zmiany świadczenia w przyszłym roku. Sprawdźcie co możecie zyskać.

Źródło: RMF 24

Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
59,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Zarządzania zespołem z zaświadczeniem MEN za 59 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz