Home Kategorie Zdrowie Fala zwolnień pielęgniarek. W tym mieście wiele z nich otrzymało zwolnienie dyscyplinarne. Powód?

Fala zwolnień pielęgniarek. W tym mieście wiele z nich otrzymało zwolnienie dyscyplinarne. Powód?

Fala zwolnień pielęgniarek. W tym mieście wiele z nich otrzymało zwolnienie dyscyplinarne. Powód?

Pielęgniarki w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach zostały dyscyplinarnie zwolnione. Oficjalnym powodem jest sposób prowadzenia dokumentacji medycznej. Jednak czy na pewno?

Według informacji “Tygodnika Siedleckiego” 13 pielęgniarek oddziału kardiologicznego miało zostać dyscyplinarnie zwolnionych. Liczba ta nie została potwierdzona, szpital jedynie opublikował oświadczenie.

Jak podaje “Tygodnik Siedlecki”, władze szpitala dyscyplinarnie zwolniły 13 pielęgniarek oddziału kardiologicznego. Szpital podał następujący powód:

– “rażące naruszenie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej” – które ma zostać rzekomo wyjaśnione w toku śledztwa.

– “W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą naruszenia obowiązków pracowniczych przez część personelu pielęgniarskiego, informujemy, że w wyniku szczegółowego postępowania wyjaśniającego stwierdzono rażące naruszenie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. W stosunku do osób, które dopuściły się naruszeń, podjęto działania zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji służbowych” – czytamy w oświadczeniu.

– “Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa sprawa będzie wyjaśniana przez uprawnione organy. Z tych też względów aktualnie zasadne jest powstrzymanie się od udzielania szczegółowych informacji dotyczących sprawy” – ogłasza rzecznik szpitala w Siedlcach Barbara Jakubczyk. Jednak unika ona jakiegokolwiek konkretnego komentarza w tej sprawie.

W całym kraju głośno jest o protestach personelu medycznego: ratowników medycznych i pielęgniarek. Przyczyną jest ogólny stan tego zawodu i sposób w jaki pracownicy są traktowani w połączeniu z niskimi zarobkami.

– “Bezpieczeństwo opieki nad pacjentem i ciągłość udzielanych świadczeń nie są zagrożone” – zapewnia Barbara Jakubczyk, rzecznik szpitala w Siedlcach. Zwolnienie pielęgniarek na pewno na to wskazuje.

Mężczyzna spacerował nago po ulicach. To prokurator!

Źródło: Fakt

 

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz