Home Kategorie Życie Pracownik ABW potrącił protestujące i uciekł. Kara dla niego to żart.

Pracownik ABW potrącił protestujące i uciekł. Kara dla niego to żart.

Pracownik ABW potrącił protestujące i uciekł. Kara dla niego to żart.

Maksymalnie 5000 złotych grzywny grozi pracownikowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który w październiku zeszłego roku na warszawskim Mokotowie, potrącił dwie protestujące. Co to za kara?

Jak pamiętacie do tragedii doszło w październiku 2020 roku na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka. Mężczyzna potrącił dwie kobiety protestujące przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji.

Okazało się, że 44-latek, siedzący za kierownicą bmw, jest pracownikiem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Został zatrzymany i przesłuchany. Jego sprawa nabrała rozpędu, jednakże wyrok można określić tylko jednym mianem. Ponury dowcip.

– “Teraz okazuje się, że pracownikowi ABW grozi grzywna w wysokości maksymalnie 5000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty” – tłumaczy dziennikarz RMF.

Po pierwsze, chodzi o niezachowanie należytej ostrożności w kierowaniu pojazdem. Drugi zarzut z kolei dotyczy nie udzielenia pomocy poszkodowanym. Za takie przestępstwa kary zwykle są wyższe.

Wniosek o ukaranie mężczyzny trafi teraz do sądu dla Mokotowa, który zdecyduje o wymiarze kary. Mało tego, okazuje się, że gdy wniosek przejęła prokuratura wyższego szczebla to kwalifikacje czynu zmieniono z przestępstwa na wykroczenie drogowe. Kogoś to dziwi?

Mężczyzna spacerował nago po ulicach. To prokurator!

Źródło: RMF 24

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz