Home Kategorie News Rząd przyjął projekt nowej ustawy. Olbrzymia zmiana dla tysięcy Polaków.
1.99K

Rząd przyjął projekt nowej ustawy. Olbrzymia zmiana dla tysięcy Polaków.

Rząd przyjął projekt nowej ustawy. Olbrzymia zmiana dla tysięcy Polaków.

– “Rząd przyjął projekt ustawy w sprawie dofinansowania wkładów własnych do kredytów hipotecznych” – poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Na środowym posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o kredytach hipotecznych objętych gwarancją zastępującą tak zwany wkład własny na mieszkanie. Jaki będzie to miało wpływ na rynek? Na ten moment, ciężko powiedzieć.

Zgodnie z projektowanymi rozwiązaniami, dofinansowaniu będą podlegały mieszkaniowe kredyty hipoteczne a będzie to oceniane na podstawie zawartej z BGK umowy. Ma to teoretycznie ułatwić ludziom kupno własnego lokum. Jednakże pomysł ten budzi pewne wątpliwości i trudno się dziwić.

“Z perspektywy osób ubiegających się o kredyt na zakup lub budowę mieszkania kredyt bez wkładu własnego będzie rozwiązaniem kierowanym do rodzin, które nie mają wystarczających środków własnych mogących sfinansować wymagany przez bank udział własny kredytobiorcy. Mając to na uwadze ogólną zasadą związaną z udzielaniem KBW będzie objęcie kredytu gwarancją spłaty części kredytu mającą zastosowanie do kwoty kredytu finansującej wkład własny, jaki byłby wymagany na ogólnych zasadach od kredytobiorcy (bariera braku środków finansujących wkład własny)” – napisano w uzasadnieniu.

Mężczyzna spacerował nago po ulicach. To prokurator!

Źródło: money.pl

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz