Home Kategorie Ludzie Niedawno został proboszczem. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wierni go uwielbiają.
26.57K

Niedawno został proboszczem. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wierni go uwielbiają.

Niedawno został proboszczem. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wierni go uwielbiają.

Proboszcz z parafii w Białej wzbudza swoją osobą sporo emocji. Wierni go uwielbiają i kibicują mu od samego początku. Głośno o nim jest dlatego, że ma żonę i dzieci.

Pastor Robert Augustyn szybko zaskarbił sobie sympatię wśród wiernych z Białej. Mimo faktu, że ma żonę i dwójkę dzieci, a to jest przecież sprzeczne z celibatem, prawda?

Ksiądz Agustyn jakiś czas temu oficjalnie został proboszczem w parafii w Białej, otrzymał on bardzo dużo ciepłych słów od wiernych, którzy po prostu go kochają.

Szczegóły z życia duchownego mogą jednak wzbudzać sporo skrajnych emocji, bowiem ten jest nie tylko księdzem, ale też rajdowcem, muzykiem. Słowem nietypowym księdzem. Ponadto jest on aktywny na Instagramie.

Wypowiadał się on o celibacie w następujący sposób:

– “Moim zdaniem celibat to wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność. Należałoby się po prostu do tego błędu przyznać i uciąć wszelkie dyskusje. Ksiądz, który się zakocha, powinien za tą miłością podążać. To niezwykły dar. Trzeba go docenić, a nie odrzucać. Nie chciałbym innym radzić, jak mają żyć. Powiem tylko, że jak się ktoś zakochał, to niech kocha. Szczerze. I pozostanie temu wierny” – mówił.

– “Jeżeli pastor się żeni i zakłada rodzinę, to bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Musi być tego świadomy, zwłaszcza że robi to dobrowolnie. Nie może zaniedbywać rodziny czy doprowadzić do rozwodu z własnej winy. Pastor musi być doskonale zorganizowany. Jeżeli tej organizacji zabraknie, będzie kuleć zarówno Kościół, jak i jego rodzina” – dodał.

Mężczyzna spacerował nago po ulicach. To prokurator!

Źródło: portalparentingowy.pl

 

Day spa dla 1 lub 2 osób
Day spa dla 1 lub 2 osób
239,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Day spa dla 1 osoby (239 zł) lub dwojga (420 zł) w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz