Home Kategorie Zdrowie Paraliż po szczepieniu! To pierwszy w Polsce pozew za powikłania poszczepienne.
10.82K

Paraliż po szczepieniu! To pierwszy w Polsce pozew za powikłania poszczepienne.

Paraliż po szczepieniu! To pierwszy w Polsce pozew za powikłania poszczepienne.

Jedna z krakowskich kancelarii, jako pierwsza w Polsce, zamierza pozwać Skarb Państwa za powikłania po szczepieniu przeciwko COVID-19. Chodzi tutaj o przypadek pani Agaty, która została sparaliżowana.

Adwokat Beata Broniewicz-Pasieka przekazała w rozmowie z Radiem Zet, że lekarze otwarcie mówią o tym, iż pojawienie się u niej paraliżu jest zapewne w sposób bezpośredni powiązane ze szczepionką na COVID-19.

– “W szpitalu spędziła ponad dwa tygodnie, lekarze stwierdzili u niej zapalenie rdzenia kręgowego, spowodowane najprawdopodobniej wczesnym odczynem poszczepiennym” – stwierdziła mecenas.

Ministerstwo Zdrowia oczywiście zostało poinformowane o sprawie, jednak odmówiło wypłaty odszkodowania. Szef MZ przekazał, że za wypłacanie odszkodowań nie odpowiada resort, dlatego należy iść do sądu. No to na taki krok zdecydowali się pełnomocnicy pani Agaty.

Jak informuje Radio Zet, pani Agata przechodzi rehabilitację, której miesięczny koszt to 2,5 tys. zł. Wprawdzie kobieta czuje się już lepiej, ale wciąż cierpi na poważne problemy z chodzeniem. Mimo to, cieszymy się że wraca do zdrowia.

Adwokat tłumaczy, że jej klientka nie chciała występować na drogę sądową, aby nie zniechęcić innych do szczepień. Jednak zmusiło ja do tego podejście Ministerstwa Zdrowia.

Zapytany o to Adam Niedzielski poinformował, że Rada Ministrów przyjęła i skierowała do parlamentu ustawę o Funduszu Kompensacyjnym. To on miałby pokryć wszelkie roszczenia, wynikające z potencjalnych powikłań spowodowanych szczepieniami.

– “Jeżeli ktoś przyjął szczepionkę w styczniu i wystąpiły u niego niepożądane odczyny poszczepienne, to również będzie mógł złożyć wniosek o odszkodowanie” – powiedział minister.

Niedawno został proboszczem. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wierni go uwielbiają.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Colorland - fotoksiążka, różne formaty
Colorland - fotoksiążka, różne formaty
31,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31,90 zł: fotoksiążka A4 (28, 40 i więcej stron) w wersji standard lub Lux z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz