Home Kategorie Zdrowie Dramat szpitala w Kielcach. Wszyscy lekarze oddziału wewnętrznego szpitala złożyli wypowiedzenia.

Dramat szpitala w Kielcach. Wszyscy lekarze oddziału wewnętrznego szpitala złożyli wypowiedzenia.

Dramat szpitala w Kielcach. Wszyscy lekarze oddziału wewnętrznego szpitala złożyli wypowiedzenia.

Do piątku 10 września wszyscy lekarze oddziału wewnętrznego w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra złożyli wypowiedzenia. Chodzi tutaj o brak perspektywy dalszej współpracy z dyrekcją.

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra przy ul. Kościuszki na jego oddziale wewnętrznym pracuje 10 lekarzy i siedmioro rezydentów. Jednakże informacja ta, według samych zainteresowanych, jest delikatnie mówiąc nieaktualna.

– “Z powodu braku perspektyw współpracy z dyrekcją od jesieni zeszłego roku wymówienia złożyło około 15 osób, to więcej niż jedna miesięcznie” – mówią lekarze.

Pracownicy donoszą, że dyrekcja nie współpracuje w najważniejszych podnoszonych przez lekarzy kwestiach: braku sprzętu, brakach kadrowych itd. Stąd właśnie decyzje o wypowiedzeniach.

Pełnomocniczka zarządu na to dictum stwierdziła tylko że:

– “rozmowy prowadzone z lekarzami nie przyniosły konkretnych odpowiedzi, co jest przyczyną składanych wypowiedzeń” – tłumaczyła.

Przedstawicielka zarządu nie odniosła się jednak do pytania Onetu o to, ile łóżek liczy oddział wewnętrzny oraz ile z nich jest zajętych. Co ciekawe w różnych sytuacjach i z różnych źródeł dowiadujemy się o rozmaitych liczbach, gdzieś piszą że są 43 łóżka, w innym miejscu, że 53. Chyba sami nie wiedzą jak jest.

– “Z powodu braków kadrowych przyjmujemy około 25 pacjentów, w wyjątkowych przypadkach zwiększając tę liczbę o kilka osób” – mówią z kolei lekarze.

– “Sytuacja jest bardzo zła, bo po okresie pandemii, kiedy przyjmowano tylko ludzi z koronawirusem, przychodzi teraz mnóstwo pacjentów z licznymi zaniedbaniami pod każdym względem, płucnym, sercowym, nie ma sfery, która nie byłaby zaniedbana. Najwięcej jest jednak pacjentów zaniedbanych onkologicznie, przyjmujemy wielu ludzi z przerzutami” – tłumaczą.

Niedawno został proboszczem. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wierni go uwielbiają.

Źródło: onet

Vitalia – platforma do odchudzania
Vitalia – platforma do odchudzania
49,00 zł
79,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dopasowana dieta online (5 rodzajów) z opieką dietetyka z Vitalia.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz