Home Kategorie Zdrowie Aż troje lekarzy z Wielkopolski czeka postępowanie za krytykę szczepień.

Aż troje lekarzy z Wielkopolski czeka postępowanie za krytykę szczepień.

Aż troje lekarzy z Wielkopolski czeka postępowanie za krytykę szczepień.

Postępowania ws. trojga lekarzy krytykujących szczepienia przeciw Covid-19 wszczęto dotąd w Wielkopolsce, tak mówi Wielkopolska Izba Lekarska.

Jak podkreśla prezes Okręgowej Rady Lekarskiej WIL Artur de Rosier, obowiązkiem lekarza, niezależnie od jego światopoglądu jest przekazywanie obiektywnych informacji medycznych. Tutaj rzekomo tego zabrakło.

– “Promowanie postaw zniechęcających do stosowania szczepień ochronnych przez lekarza jest w naszej ocenie przewinieniem zawodowym, podlegającym odpowiedzialności zgodnie z ustawą o izbach lekarskich” – zaznaczył de Rosier.

– “Organy odpowiedzialności zawodowej, czyli rzecznicy odpowiedzialności zawodowej i sądy lekarskie, prowadzą postępowania przeciwko lekarzom, którzy promują postawy antyzdrowotne. Taką postawą jest niezachęcanie do szczepień lub wręcz namawianie do tego, by się nie szczepić” – stwierdził de Rosier.

– “Rzecz w tym, że w żadnym kraju nie osiągnięto jeszcze poziomu szczepień, który gwarantowałby bezpieczeństwo. Lekarze ci wskazują, że po szczepieniu może wystąpić niepożądany odczyn poszczepienny. Warto pamiętać, że po każdym szczepieniu, po każdym leku mogą wystąpić niepożądane efekty – ich liczba jest jednak znikoma” – dodał. Innymi słowy uważa się, że lekarze wprowadzali pacjentów w błąd.

Niedawno został proboszczem. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wierni go uwielbiają.

Źródło: RMF 24

Skok spadochronowy z 4000 m
Skok spadochronowy z 4000 m
659,00 zł
750,00 zł
6 dni
do końca oferty!
Skok w tandemie z 4000 metrów z widokiem na góry za 659 zł w Szkole Spadochronowej Skydive Nowy Targ (zamiast 750 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz