Home Kategorie News ZUS już wszystko przygotował. Miliony Polaków za chwilę dostaną więcej pieniędzy.
15.65K

ZUS już wszystko przygotował. Miliony Polaków za chwilę dostaną więcej pieniędzy.

ZUS już wszystko przygotował. Miliony Polaków za chwilę dostaną więcej pieniędzy.

ZUS szykuje już do wypłat czternaste emerytury. Świadczeniobiorcy otrzymają je już w listopadzie. Szykujcie się więc na dodatkowe pieniądze od państwa polskiego.

Czternasta emerytura w tym roku wypłacana będzie w wysokości 1250,88 zł. Emeryci dostaną ją już w listopadzie. To na pewno bardzo podreperuje ich dotychczasowy budżet.

– “Ostatnio wielu seniorów przychodzi do ZUS żeby zapytać o to czy już mogą składać wnioski o  wypłatę 14. To strata czasu, bo my wypłacimy dodatkowe pieniądze z tzw. automatu, czyli bez  konieczności składania jakichkolwiek wniosków do ZUS” – zapewnia Iwona Kowalska-Matis, rzecznik prasowy ZUS.

Czternasta emerytura jest świadczeniem opodatkowanym i oskładkowanym. Nawet w sytuacji gdy wypłacona zostanie ze świadczeniem nieopodatkowanym. Nie podlega ona jednak na przykład, egzekucji komorniczej.

– “Pełną kwotę otrzymają osoby, które dostają od nas nie więcej niż 2900 zł brutto. Pozostali  dostaną czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę” – tłumaczy rzeczniczka.

– “To oznacza, że jeśli na przykład czyjaś emerytura wynosi 3000 zł, to wtedy jego 14. będzie  mniejsza o 100 złotych” – wyjaśnia Kowalska-Matis. Emeryci na pewno się cieszą.

Paraliż po szczepieniu! To pierwszy w Polsce pozew za powikłania poszczepienne.

Źródło: biznesinfo.pl

Mezoterapia igłowa PREMIUM
Mezoterapia igłowa PREMIUM
59,00 zł
200,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Odmładzająca mezoterapia igłowa okolicy oka NCTF 135 od 59 zł w Heaven Beauty & Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz