Home Kategorie News W akcji mnóstwo policji, tłum pod Pałacem Prezydenckim. Już wiemy co się stało.

W akcji mnóstwo policji, tłum pod Pałacem Prezydenckim. Już wiemy co się stało.

W akcji mnóstwo policji, tłum pod Pałacem Prezydenckim. Już wiemy co się stało.

Dziś w południe rozpoczął się protest medyków zapowiadany od tygodni. Policja początkowo szacowała, że zebrało się ok. 1000-1200 osób. Jednak kolejni uczestnicy dosłownie pojawiali się falami.

Adam Niedzielski, zaprosił dzisiaj rano medyków do siebie na rozmowy i pertraktacje. Protestujący chcą, aby to premier Mateusz Morawiecki spotkał się z nimi i rozwiązał nurtujące ich kwestie, zwłaszcza w zakresie wynagrodzeń.

– “Wraz z zaproszeniem do kontynuacji rozmów przedstawiam oszacowanie postulatów komitetu protestacyjnego – dodatkowe 100 mld zł w 2022 r. oraz ponad 25 mld zł jeszcze w tym roku. Oznaczałoby to konieczność podwojenia nakładów i przekroczenie 10% PKB” – stwierdził Niedzielski.

Krystyna Ptok, szefowa OZZPiP, przed ruszeniem pod Ministerstwo Zdrowia przypomniała, że osoby biorące udział w protestach powinny zachowywać się pokojowo i zachować reżim sanitarny.

 

Osoby biorące udział w protestach domagają się zwłaszcza.zmian w wynagrodzeniach, zwiększenia zatrudnienia pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego, a także wprowadzenia urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy. Liczą także na to, że otrzymają w końcu status funkcjonariusza publicznego.

Protestujący o godzinie 13 dotarli od Pałac Prezydencki. Stąd właśnie obecność tam funkcjonariuszy policji.

Niedawno został proboszczem. Ma żonę i dwójkę dzieci. Wierni go uwielbiają.

Źródło: goniec.pl

 

Spa i Wellness dla dwojga
Spa i Wellness dla dwojga
299,99 zł
550,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Day spa dla dwojga za 299,99 zł w Hotelu Zimnik

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz