Home Kategorie Życie Zawód w którym można zarobić 10 tysięcy miesięcznie. A mimo to brakuje rąk do pracy.
3.62K

Zawód w którym można zarobić 10 tysięcy miesięcznie. A mimo to brakuje rąk do pracy.

Zawód w którym można zarobić 10 tysięcy miesięcznie. A mimo to brakuje rąk do pracy.

​ Młynarz z doświadczeniem zawodowym może liczyć na dobre wynagrodzenie i pewną pracę, a zakłady zbożowe są sukcesywnie unowocześniane mimo to jednak w tym zawodzie brakuje rąk do pracy.

– „Chcemy reaktywować kształcenie w zawodzie młynarza” – zapowiada Krzysztof Gwiazda, prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego.

Obecnie produkcja w zakładach młynarskich nie przypomina tej sprzed lat. Zakłady te są niezwykle rozbudowane. Nie zmienia to jednak faktu, że żeby w nich pracować, trzeba mieć kompetencje.

– „W młynarstwie przez lata zmieniło się bardzo wiele. Maszyny podwyższają zdrowotność produktów, które wytwarzamy, pomagają zachować standardy higieniczne, poprawiana jest wymiałowość mąki z ziarna. Zatem automatyzacja i informatyzacja są zdecydowanie ratunkiem dla młynarstwa, dlatego że pozwalają redukować zatrudnienie w młynach. Jednak ktoś musi nadzorować procesy i w razie jakiejkolwiek awarii czy przestoju wiedzieć, jak sobie z takim problemem poradzić. Potencjał oszczędności pracy ludzkiej wyczerpuje się i dochodzimy do momentu, w którym trudno coś jeszcze bardziej unowocześnić po to, żeby zmniejszyć zatrudnienie” – podsumowuje prezes związku.

Niestety w Polsce zawód młynarza został po prostu wykreślony z rejestru. Nie ma go więc w szkołach.

– „Spotkaliśmy się z dosyć przychylnym i praktycznym podejściem ze strony ministerstwa, które wskazało nam kilka możliwości reaktywacji szkolnictwa w zawodzie młynarza. Jest za wcześnie, aby mówić o różnych ścieżkach prowadzących do tego celu, ale niewątpliwie to będzie proces długotrwały, prawdopodobnie co najmniej dwu–trzyletni. Natomiast wyzwaniem pozostaje zachęcenie młodzieży do tego, aby kształciła się w tym zawodzie” – dodaje Krzysztof Gwiazda. Dlatego też mimo faktu, że pensja młynarza jest bardzo wysoka, to zaczyna ich brakować.

ZUS już wszystko przygotował. Miliony Polaków za chwilę dostaną więcej pieniędzy.

Źródło:

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna
98,40 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Lipoliza iniekcyjna w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz