Home Kategorie Życie 60-latku szykuj się do wojska. Możesz bowiem otrzymać wezwanie.
10.54K

60-latku szykuj się do wojska. Możesz bowiem otrzymać wezwanie.

60-latku szykuj się do wojska. Możesz bowiem otrzymać wezwanie.

Ukończyłeś 60 lat i myślisz, że powołanie do wojska już ci nie grozi? Możesz być w szoku, gdyż służby wzywają rezerwistów na ćwiczenia. Na liście są osoby w wieku nawet 60 lat.

Wojsko mobilizuje rezerwistów. Powody takiej decyzji są związane z narastającym niebezpieczeństwem, które według rządu zaczyna grozić państwu polskiemu.

Od 2015 r. kiedy Zjednoczona Prawica doszła do władzy, jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji w obszarze obrony narodowej. Flagowym przykładem może być tutaj chociażby utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według zapowiedzi szefa generalnego sztabu wojskowego gen. Rajmunda Andrzejczaka w 2020 r. planowano przeszkolić aż 200 000 polskich rezerwistów. Niestety jednak nic z tego nie wyszło ze względu na panującą pandemię COVID-19.

Cel w tym roku jest więc inny. Planuje się przeszkolić około 40 000 rezerwistów.

Od wezwania wojskowego można się odwołać. Przysługuje na to 14 dni i należy się w tym celu stawić w wojsku. Do momentu rozpatrzenia takiego wniosku, uczestnictwo w ćwiczeniach jest zawieszone.

Zajęcia maksymalnie mogą potrwać do 90 dni, jednak zazwyczaj trwają od 2 do 4 tygodni. Warto jednak zauważyć, że za te ćwiczenia, rezerwiści normalnie otrzymują wynagrodzenie finansowe. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że na liście są 60-latkowie.

Dlaczego są wzywani?

– “Powodem jest to, że system szkolenia rezerwistów obejmuje tylko osoby, które odbyły służbę wojskową. Limit wiekowy powołania dla szeregowych to 55 lat, a dla oficerów i podoficerów to 63 lata. Średnia wieku polskiego rezerwisty idzie ciągle w górę, ponieważ nowych rezerwistów brak od 2009 roku, kiedy zamrożono służbę wojskową” – twierdzi portal wp.pl

ZUS już wszystko przygotował. Miliony Polaków za chwilę dostaną więcej pieniędzy.

Źródło: Fakt

 

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz