Home Kategorie News Rezygnują z paszportów covidowych. Minister zdrowia ogłosił zaskakującą decyzję.

Rezygnują z paszportów covidowych. Minister zdrowia ogłosił zaskakującą decyzję.

Rezygnują z paszportów covidowych. Minister zdrowia ogłosił zaskakującą decyzję.

Nie będzie paszportów covidowych w Anglii. Nie będą wymagane do wejścia do klubów i na imprezy masowe. W niedzielę decyzję przekazał minister zdrowia Sajid Javid.

– „Wymóg przedstawienia certyfikatów covidowych, aby wejść do klubów nocnych i na inne imprezy masowe w Anglii, nie będzie wprowadzony” – powiedział w niedzielę brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.

Polityk dodał też, że rząd planuje znieść obowiązek wykonywania po powrocie z niektórych krajów testów PCR „tak szybko, jak to możliwe”.

– „Nie powinniśmy po prostu robić czegoś dla samego faktu lub dlatego, że inni to robią, i powinniśmy prawidłowo przyjrzeć się każdemu możliwemu działaniu. Nigdy nie podobał mi się pomysł mówienia ludziom, że muszą pokazać dokumenty lub coś innego, aby zrobić to, co jest po prostu codzienną aktywnością, ale było słuszne, aby właściwie przyjrzeć się temu. Przyjrzeliśmy się temu właściwie i choć powinniśmy zachować to w rezerwie jako potencjalną opcję, z przyjemnością mówię, że nie będziemy kontynuować planów paszportów szczepionkowych” – powiedział Javid w stacji BBC News.

Decyzja o niewprowadzaniu certyfikatów covidowych w Anglii jest zaskakująca, gdyż tydzień wcześniej jeden z zastępców ministra zdrowia Nadhim Zahawi powiedział coś dokładnie odwrotnego – paszporty będą wymagane nie tylko do wejścia do klubów nocnych, co zostało ogłoszone już dawno temu, ale też na inne imprezy masowe.

Wycofanie się z paszportów covidowych dotyczy wyłącznie Anglii. W piątek szkockie władze potwierdziły, że będą one wymagane w przypadku wejścia do klubów nocnych i na inne imprezy masowe od 1 października.

W rozmowie ze Sky News minister Javid stwierdził, że wymaganie testów PCE nie powinno być utrzymywane ani chwili dłużej, niż jest to konieczne.

– „Mamy wiele linii obrony i oczywiście nadal chcemy pozostać bardzo ostrożni i są pewne rzeczy, które – jeśli chodzi np. o podróże – będą musiały pozostać w mocy. Ale test PCR, który jest wymagany po powrocie do Wielkiej Brytanii z niektórych krajów – chcę spróbować pozbyć się tego tak szybko, jak to możliwe” – powiedział.

Polityk zaznaczył, że nie chce podejmować tej decyzji teraz, ale poprosił już urzędników, aby zbadali możliwość zniesienia takiego obowiązku.

Ruszyły protesty medyków. “Zapraszamy na oddziały, bo niedługo zamykamy”.

Źródło: PAP

Masaż kręgosłupa i bańką chińską
Masaż kręgosłupa i bańką chińską
29,99 zł
50,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż za 29,99 zł w Gabinecie Masażu Sławomira Grabskiego w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz