Home Kategorie News Śmiertelny wskaźnik „0,6”. NIK alarmuje – rośnie liczba zgonów!

Śmiertelny wskaźnik „0,6”. NIK alarmuje – rośnie liczba zgonów!

Śmiertelny wskaźnik „0,6”. NIK alarmuje – rośnie liczba zgonów!

Ktoś w Ministerstwie Zdrowia wymyślił parę lat temu, że w przypadku pacjentów z udarem mózgu, czyli jedną z najbardziej śmiertelnych chorób w Polsce, na jedno łóżko powinno przypadać 0,6 pielęgniarki.

Najwyższa Izba Kontroli alarmuje o likwidacji łóżek i zwiększonej śmiertelności. Najgorzej sytuacja wygląda w woj. podlaskim. Jest tragicznie. Umiera coraz więcej ludzi.

Jak podaje NIK, opierając się na danych GUS, na udar mózgu w 2019 r. zmarło w Polsce 22 055 osób, czyli przed pandemią była to jedna z najbardziej śmiertelnych chorób w całym naszym kraju. Dorównująca nawet nowotworowi.

Choroba dotyka głównie osób starszych – ryzyko rośnie po 55. roku życia. Co ciekawe jest to jedna z niewielu chorób, która zdecydowanie częściej zabija kobiety niż mężczyzn.

W wyniku udaru dochodzi do obumarcia części mózgu przez zatrzymanie dopływu krwi do jego tkanek. Brak specjalistycznej pomocy jest równoznaczny ze zgonem.

Ktoś w Ministerstwie Zdrowia, by przychylić nieba pacjentom, wymyślił nawet wskaźnik 0,6 pielęgniarki na jedno łóżko. Okazuje się jednak, że osiągnięto efekt odwrotny do zamierzonego i jest jeszcze gorzej.

– „Dyrektorzy szpitali po nieudanych próbach uzupełnienia kadry pielęgniarskiej, decydowali się na likwidację łóżek na oddziałach, aby tę normę spełnić” – stwierdza NIK w raporcie, który pokazuje z jakim problemem mamy do czynienia. W rezultacie na udar umiera jeszcze więcej ludzi.

Szokująca sytuacja. Ponad 100 młodych osób wylądowało w szpitalu po szczepionce. Pojawiły się u nich problemy z sercem.

Źródło: onet

Wyszczuplanie lipolaserem
Wyszczuplanie lipolaserem
47,99 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Zabiegi lipolaserem od 59,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Karoliny Woźniak-Kłomskiej w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz