Home Kategorie Życie Oto co dziecko usłyszało w szkole od księdza. Rodzice byli oburzeni.
2.39K

Oto co dziecko usłyszało w szkole od księdza. Rodzice byli oburzeni.

Oto co dziecko usłyszało w szkole od księdza. Rodzice byli oburzeni.

Okienka (czasem nawet podwójne!), wiadomości od księdza lub katechety, brak alternatywy w postaci etyki, a nawet obowiązkowa religia. To wszystko wywołuje prawdziwą furię u rodziców i trudno się dziwić.

– “Dwójka moich dzieci uczy się w technikum i nie uczęszcza na religię. Oboje mają ten przedmiot w środku dnia, np. przed geografią czy językiem niemieckim. Co prawda w planie nie wyświetla się przedmiot, tylko okienko pod hasłem “nadzór pedagogiczny”, ale nie zmienia to faktu, że po prostu tracą czas” – mówi pani Karolina.

To właśnie w liceach i technikach, gdzie frekwencja na lekcjach religii jest najniższa z jakiegoś dziwnego powodu umieszcza się religię między innymi zajęciami.

– “W szkole zatrudniono dwóch księży i trzy katechetki, a plan nadal kuleje. W klasie mojego dziecka jest czterech uczniów, którzy nie chodzą na religię. Od lat walczę o uszanowanie tego i brak okienek. Niestety, skargi nie pomagają – zero odzewu ze strony dyrekcji. Nikt nie bierze pod uwagę tego, że religia jest przedmiotem dodatkowym” – skarży się matka.

Problem też pojawia się w podstawówkach:

– “Gdy zobaczyliśmy plany, ręce nam opadły. W przypadku córki – uczennicy pierwszej klasy szkoły podstawowej – udało się zmniejszyć liczbę okienek spowodowanych religią do jednego, starszy syn nadal ma dwa okienka. Zaproponowano mu zmianę grupy na języku obcym, aby mógł raz w tygodniu skończyć lekcje o godzinę wcześniej, ale zrezygnował z tej możliwości. Czas wolny spędza w świetlicy” – tłumaczy pani Joanna.

– “Jednocześnie dodaje, że w przedszkolu był jedynym dzieckiem, które nie chodziło na religię. Wówczas nauczycielki zdecydowały, że w trakcie katechezy będzie wychodził z sali i dołączał do innej grupy. – Syn protestował, nie chciał zostawiać kolegów. Dopiero po naszej rozmowie z dyrektorką podjęto decyzję, że zostanie na sali i w tym czasie będzie się po prostu bawił” – dodaje jedna z matek.

– “Nieuczęszczający na religię uczniowie spędzają je najczęściej w bibliotece lub na świetlicy. Rodzice mają jednak prawo, by prosić dyrekcję o zmianę planu poprzez wystosowanie odpowiedniego pisma. Generalnie takie działania przynoszą skutek, ale zdarzają się sytuacje, że dyrekcja nie uwzględnia próśb rodziców. Często pojawia się argument, że plan został ułożony już w czerwcu i teraz jest za późno na wprowadzenie zmian. Proponujemy wówczas kolejny wzór pisma – odwołanie do organu zarządzającego i poinformowanie kuratorium. Z doświadczenia wiem, że wytrwałość rodziców przynosi skutki – nawet jeśli w pierwszym półroczu nie udaje się zmienić planu, w kolejnym ich prośby są brane pod uwagę” – wyjaśnia Dorota Wójcik. Ta sytuacja jest chora.

Szokująca sytuacja. Ponad 100 młodych osób wylądowało w szpitalu po szczepionce. Pojawiły się u nich problemy z sercem.

Źródło: kobieta.wp.pl

Relaks i odprężenie: day spa
Relaks i odprężenie: day spa
99,99 zł
270,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet day spa od 99,99 zł w La Beauté Clinique

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz