Home Kategorie Życie Miliardy euro dla Polski zostały wstrzymane przez UE. Inne kraje popierają tą decyzję.

Miliardy euro dla Polski zostały wstrzymane przez UE. Inne kraje popierają tą decyzję.

Miliardy euro dla Polski zostały wstrzymane przez UE. Inne kraje popierają tą decyzję.

Dania, Holandia, Szwecja i Austria otwarcie popierają Komisję Europejską w sprawie wstrzymywania miliardów euro dla Polski na odbudowę po pandemii. Powodem jest zachowanie rządu w wielu kwestiach.

Dania, Holandia, Szwecja i Austria podczas jednego z ostatnich spotkań ministrów finansów UE wprost przekazały KE, że środki przekazane na odbudowę, powinny być wstrzymane, dopóki nie sprawdzi się poziomu praworządności w danym kraju.

– “W Brukseli panuje przekonanie, że to od Warszawy i jej ustępstw zależy, kiedy Komisja Europejska stwierdzi, że postęp w kwestii niezależności sądownictwa i prymatu unijnego prawa jest wystarczający. Rozmówca dziennikarki RMF FM przyznał, że KE wywiera presję na polskie władze na różnych frontach. Chodzi o zwlekanie z akceptacją KPO, groźbę kar w związku z niewykonaniem postanowienia TSUE oraz możliwość wstrzymania dotacji z powodu tzw. stref wolnych od LGBT. Wszystko jest ze sobą w pewien sposób powiązane. Na razie jednak nie widzę światła w tunelu” – tłumaczy informator UE.

– “Pieniądze unijnych podatników muszą być wydawane we właściwy sposób. Dlatego konieczne jest, żeby KE dokładnie wszystko sprawdziła” – dodaje dyplomata.

Warto zauważyć, już po akceptacji przez KE, plan musi zatwierdzić jeszcze Rada UE czyli unijni ministrowie finansów. Mają na to miesiąc czasu. Tylko Polsce KE nie wyznaczyła nawet przybliżonego terminu akceptacji KPO. Innymi słowy, nie mamy co liczyć na otrzymanie pieniędzy od UE w najbliższym czasie.

Golas w środku lasu przegonił je z grzybów. Nosił na twarzy specjalną maskę.

Źródło: RMF 24

 

Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
Kurs online: Trener Personalny MASTER z MEN
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Kurs online: Trener personalny (49,99 zł) lub Master Personal Trainer (59,99 zł) z MEN w Akademii Dietetycznie Poprawni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz