Home Kategorie Zdrowie Kampania szczepień w szkołach poniosła całkowitą klęskę. “To porażka państwa”.

Kampania szczepień w szkołach poniosła całkowitą klęskę. “To porażka państwa”.

Kampania szczepień w szkołach poniosła całkowitą klęskę. “To porażka państwa”.

Zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19 wśród uczniów, którzy ukończyli 12. rok życia, jest bardzo małe, żeby nie powiedzieć zerowe. Państwo polskie przegrało na tej linii z kretesem.

“DGP” przypomina we wtorek, że od wczoraj do najbliższej niedzieli uczniowie, którzy ukończyli 12 lat mogą wziąć udział w szczepieniach za pośrednictwem szkoły, do której chodzą. Plan niby fajny, jednak kompletnie nie działa.

Jeśli chętnych będzie wystarczająco wielu, a warunki lokalowe na to pozwolą, szczepienia odbędą się na miejscu. Rzecz w tym, że system ten kompletnie nie działa, przynajmniej na ten moment, a powodem jest brak zainteresowania.

– “Kuratorzy oświaty na polecenie resortu edukacji zbierają informacje o tym, ilu rodziców wyraziło zgodę na szczepienie swoich dzieci. Wstępne dane wskazują, że akcja ta nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem” – podaje gazeta.

– “W województwie łódzkim chęć szczepienia w szkole zadeklarowało 2232 uczniów, 409 członków ich rodzin i 144 pracowników placówek oświatowych. W całym regionie do szczepień mogłoby przystąpić 1341 szkół. Deklaracje zgłosiło 1070. W 53 szczepienia odbędą się w placówce, pozostałe w poradniach medycznych” – mówi cytowana przez “DGP” Anna Skopińska. Niestety w innych województwach, wcale nie jest lepiej.

– “Z 77,2 tys. uczniów, którzy mają ukończone 12 lat, deklaracje szczepienia zgłosiło 5213. Punkty szczepień będą utworzone w 129 na 924 szkoły” – wylicza w rozmowie z gazetą Marek Gralik, kurator oświaty w kujawsko-pomorskim.  Jak widać rząd polski poniósł totalną porażkę w tym kontekście. Niestety dla nich.

Golas w środku lasu przegonił je z grzybów. Nosił na twarzy specjalną maskę.

Źródło: polsatnews.pl`

Ekskluzywne pakiety day spa
Ekskluzywne pakiety day spa
99,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ekskluzywne pakiety day spa do wyboru od 99,99 zł w Gabinecie Kosmetyki Estetycznej Barbara Beauty w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz