Home Kategorie Poruszające Nie chcieli się zaszczepić. Zmarli na COVID-19 i osierocili pięcioro dzieci.

Nie chcieli się zaszczepić. Zmarli na COVID-19 i osierocili pięcioro dzieci.

Niezaszczepiona para z USA zmarła na COVID-19, osieracając pięcioro dzieci. 37-letnia Davy Macias trafiła do szpitala ze zdiagnozowaną chorobą tuż przed kolejnym porodem. Niedługo potem zachorował jej mąż Daniel.

Na początku sierpnia pielęgniarka Davy Macias, która była w 7 miesiącu ciąży, trafiła do szpitala z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Kobieta zdołała urodzić córkę przez cesarskie cięcie, ale stan 37-latki pogarszał się. Zmarła 26 sierpnia, nie widząc swojego najmłodszego dziecka na oczy. 2 tygodnie później zmarł też jej mąż Daniel, nauczyciel matematyki. Mężczyzna z objawami COVID-19 również trafił do szpitala niedługo po swojej wybrance. Przed śmiercią zdążył jedynie zobaczyć zdjęcie najmłodszej córeczki. W sumie para osierociła pięcioro dzieci.

– „Nie o to chodzi, że nie chcieli się zaszczepić. Planowali to” – tłumaczyła Terry Macias, babcia osieroconych dzieci oraz matka Daniela, w rozmowie z CNN.com.

To na jej barki spadła odpowiedzialność, aby powiedzieć dzieciom o śmierci ich rodziców.

8-letni chłopiec i 5-letnia dziewczynka zrozumieli, że ich rodzice zniknęli, ale babcia nie była pewna czy wiedzą, że rodzice już nigdy nie wrócą. 3-letnia córka pary powiedziała babci, że miała sen, w którym jej tata wraca ze szpitala do domu. Później dziewczynka dowiedziała się, że jej ojciec nie żyje. Dziecko rozpłakało się, gdy to usłyszało i jeszcze raz opowiedziało o swoim śnie.

– „Wiem kochanie, ale czasami nasze marzenia się nie spełniają” – powiedział Terry Macias.

Pielęgniarka i nauczyciel sprzedali dom zaraz po rozpoczęciu pandemii koronawirusa. Od tego momentu rodzina mieszkała u rodziców Daniela. Terry Macias mówiła o swojej synowej jako o artystycznej i twórczej osobie. Daniela wspomina jako zawsze uśmiechniętego i lubianego.

– „Nie przewidywaliśmy, że to nadejdzie. Covid nie dyskryminuje. To może się przydarzyć każdemu” – mówiła ze łzami w oczach Terry Macias.

Nie żyje 25-latek pobity na Krupówkach. Osierocił 3-letnie dziecko i pozostawił żonę w ciąży.

Źródło: CNN

Gra VR Box lub Car VR
Gra VR Box lub Car VR
17,99 zł
30,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości dla 1 osoby: VR Box lub Car VR od 17,99 zł w salonie Vr World w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz