Home Kategorie News Dla kogo trzecia dawka szczepionki na COVID-19? Poznaliśmy zalecenia Rady Medycznej.

Dla kogo trzecia dawka szczepionki na COVID-19? Poznaliśmy zalecenia Rady Medycznej.

Dla kogo trzecia dawka szczepionki na COVID-19? Poznaliśmy zalecenia Rady Medycznej.

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje, aby trzecią dawkę szczepionki na COVID-19 dostali też medycy i osoby starze. Zalecenia zostały przekazane rządowi.

Trzecia dawka szczepionki nie będzie przeznaczona tylko dla chorych i osób o obniżonej odporności. Rada Medyczna przy premierze chce jej także dla medyków i osób starszych.

– „Wiele osób, łącznie ze mną, stoi na stanowisku, że to szczepienie powinno być dostępne dla osób 60 plus, a już na pewno 70 plus – dodaje prof. Parczewski. – Ważną rzeczą w kontekście systemowym jest uzupełnienie szczepień dla grupy personelu medycznego, o które też wnioskowaliśmy. To już kwestia decyzji administracyjnych ze strony rządowej, jak i kiedy to wprowadzić” – podkreśla prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej w rozmowie z Radiem ZET.

Według profesora, trzecia dawka dla tych grup powinna być dostępna jak najszybciej, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, a przez to również liczbę chorych, którzy obciążą system. Wpływ na to mogą mieć też szczepienia najmłodszych, którzy mimo iż zwykle nie przechodzą zakażenia ciężko, często odpowiadają za transmisję wirusa.

– „Zaszczepienie dziecka powinno zwalniać z nauki hybrydowej. Takie osoby powinny być traktowane jako mniej zakaźne” – uważa prof. Parczewski.

Według niego ważną rolę ma w tym obszarze MEiN, które powinno przekonywać rodziców do szczepienia, bo im więcej zaszczepionych, tym widmo nauki hybrydowej będzie się oddalać.

Nie chcieli się zaszczepić. Zmarli na COVID-19 i osierocili pięcioro dzieci.

Źródło: Radio ZET

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
30,40 zł
75,00 zł
Oferta zakończona!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz