Home Kategorie Życie Fatalne wieści w sprawie cen gazu. Szykujcie się na podwyżki.

Fatalne wieści w sprawie cen gazu. Szykujcie się na podwyżki.

Fatalne wieści w sprawie cen gazu. Szykujcie się na podwyżki.

Ceny gazu w Europie rosną w zastraszającym tempie. Oprócz tego Gazprom poinformował nie tak dawno temu o redukcji eksportu na Stary Kontynent. Ratunkiem może okazać się Nord Stream 2.

O tańszym gazie możemy już raczej zapomnieć. Jak się okazuje, sierpniowa podwyżka cen o 12% w Polsce to tylko początek. Szykuje się kolejny wzrost cen, który odczujemy wszyscy. Dlaczego tak się dzieje?

Popyt na gaz wzrósł tak szybko, że zaczyna go brakować na świecie. W samych tylko Chinach zapotrzebowanie jest aż o 20% wyższe niż rok wcześniej. W Polsce coraz więcej gospodarstw przechodzi na gaz zamiast korzystać z popularnego „śmieciucha”. Ma to swoje zalety, ale i wady. Obecnie w Polsce ceny są najwyższe od 12 lat.

Gazprom jakiś czas temu informował o redukcji eksportu do Europy. Ratunkiem może okazać się Nord Stream 2. Gazociąg ten pozwoli Rosji eksportować 2 razy więcej gazu do Europy. Eksport przez Nord Stream jest o wiele tańszy.

Na to trzeba jednak jeszcze poczekać do 2022 roku. Niemcy poinformowali ostatnio, że potrzeba około czterech miesięcy na dokończenie pełnej certyfikacji.

Najmniejsze problemy z gazem mają w Stanach Zjednoczonych, gdyż są największym producentem tego surowca. Mimo to magazyny są tam wypełnione o 8% poniżej średniej pięcioletniej.

500 plus z kryterium dochodowym? „Świadczenie tylko dla potrzebujących”.

Źródło: o2.pl

Kuchnia wegetariańska i wegańska
Kuchnia wegetariańska i wegańska
15,00 zł
20,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kuchnia wegetariańska i wegańska: 15 zł za groupon wart 20 zł na całe menu i więcej w restauracji Naturalna w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz