Home Kategorie News Stan wyjątkowy na granicy! Coraz więcej migrantów pokonuje “płot Błaszczaka” i dostaje się w głąb naszego państwa.
5.52K

Stan wyjątkowy na granicy! Coraz więcej migrantów pokonuje “płot Błaszczaka” i dostaje się w głąb naszego państwa.

Stan wyjątkowy na granicy! Coraz więcej migrantów pokonuje “płot Błaszczaka” i dostaje się w głąb naszego państwa.

Mieszkańcy Krynek mówią, że nadchodzący z Białorusi migranci znaleźli już sposób na pokonanie “płotu Błaszczaka”, jest ich coraz więcej. Przedostają się oni do polski i chowają się w lasach.

– “Zasieki z drutu są przecinane. W czwartek rano takie przejście odkryto koło Łapicz, a ze śladów wynikało, że przeszło nim kilkanaście osób. Palili ognisko na terenie mojego sąsiada. Straż Graniczna nie zdołała ich odszukać. Odnaleziono palenisko i plecaki. Ludzie ci schowali się w lesie” – tłumaczy jeden z mieszkańców.

– “Wiedzą, że w razie zatrzymania straż graniczna odstawi ich z powrotem na granicę. Dlatego te grupy już nie pokazują się na drogach czy blisko zabudowań. Wcześniej często wychodzili na drogę, czekając na reakcję służb albo transport w głąb kraju. Teraz ukrywają się w lesie. Jest bardzo dużo patroli, więc będzie im trudno wyjechać poza obszar objęty stanem wyjątkowym” – mówi dalej mieszkaniec, tłumacząc zmiany w zachowaniu migrantów.

– “Jeszcze kilka tygodni temu migranci swobodnie przekraczali granicę. Bezpośrednio z linii granicy odbierali ich kurierzy i samochodami odwozili w głąb kraju. Słyszałem, że taksówkarze z Białegostoku brali 1000 dolarów za taki kurs. Płot, i to znacznie lepszy niż ten obecnie, powinien być postawiony przed wakacjami, gdy Białorusini zaczęli wysyłać migrantów Litwinom” – dodaje rozmówca.

Straż Graniczna podała, że w czwartek ujawniono 238 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 3 nielegalnych imigrantów z Konga. Zatrzymano również 7 osób w tym również trzech Polaków, za udzielanie pomocy w nielegalnym przekraczaniu granicy.

Coraz bardziej zaczyna to przeszkadzać Niemcom, gdyż nielegalni imigranci próbują dostać się właśnie do Niemiec.

– “W okolicach miejscowości Löcknitz, czyli tuż przy granicy z Polską koło Szczecina zatrzymywaliśmy kilkuosobowe grupy migrantów bez dokumentów. Mówili oni, że przekroczyli polsko-białoruską granicę i tutaj prosili o azyl” – mówi nieoficjalnie jeden z Niemieckich policjantów federalnych.

Koronawirus raport 18.09.2021. Kolejny dzień idziemy w górę z zakażeniami.

Źródło:  wp.pl

Gra VR Box lub Car VR
Gra VR Box lub Car VR
17,99 zł
30,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Gra w wirtualnej rzeczywistości dla 1 osoby: VR Box lub Car VR od 17,99 zł w salonie Vr World w Bydgoszczy (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz