Home Kategorie Ludzie Konwencja Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk apeluje do Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o Polską sprawę w UE.

Konwencja Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk apeluje do Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o Polską sprawę w UE.

Konwencja Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk apeluje do Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o Polską sprawę w UE.

W konwencji Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk skupił się głównie na osobie Jarosława Kaczyńskiego oraz na obecnej sytuacji RP w Unii Europejskiej. Jego słowa są jednoznaczne.

– “Głównym celem, a może nie celem, a głównym skutkiem – bo im się bardzo często cele nie zgadzają ze skutkami – w tych propozycjach, które rządzący przedstawiają od wielu miesięcy jest tak naprawdę ubezwłasnowolnienie samorządów” – mówił lider PO.

Lider PO podkreślał, że nie ma jednej recepty na rozwój mniejszych miejscowości. Każde z tych miejsc wymaga odrębnych, dopasowanych do siebie rozwiązań.

– “Trzeba zadbać o to, i to też jest w rękach miejscowych, ale do tego też są potrzebne środki i kompetencje, o atrakcyjną ofertę na życie codzienne – ofertę kulturalną, edukacyjną” – dodał Donald Tusk.

– “Być Europejczykiem to znaczy być Polakiem, być mieszkańcem Płońska, być mieszkańcem polskiej wsi – tu się nic nie kłóci. Powiem więcej, dzisiaj polski dojrzały patriotyzm, dzisiaj prawdziwa miłość do ojczyzny oznacza także tę wielką potrzebę, wielkie zadanie utrzymania Polski w UE” –  powiedział.

Według niego zadaniem PO jest obrona interesów Polski.

Podczas swojego przemówienia Tusk apelował do  Kaczyńskiego o wpisanie do konstytucji zapisu, że wypowiedzenie umowy międzynarodowej wymaga w Sejmie większości 2/3.

Tuska martwi to, że Kaczyński i PiS chcą wypisać Polskę UE, co źle się dla nas skończy.

Koronawirus raport 18.09.2021. Kolejny dzień idziemy w górę z zakażeniami.

Źródło: RMF 24

`

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
59,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Mezoterapia igłowa okolic oka (od 59 zł) lub głowy (od 89 zł) i więcej opcji w Wellenss & Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz