Home Kategorie Film Nie żyje kolejna gwiazda „Świata według Kiepskich”. Fani w żałobie.

Nie żyje kolejna gwiazda „Świata według Kiepskich”. Fani w żałobie.

Nie żyje kolejna gwiazda „Świata według Kiepskich”. Fani w żałobie.

Nie żyje Zofia Bielewicz. Gwiazda znana m.in. z serialu „Świat według Kiepskich” miała 93 lata. O śmierci aktorki poinformował Teatr Kochanowskiego w Opolu.

– „Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru”– czytamy w oficjalnym oświadczeniu teatru zamieszczonym na Facebooku.

Zofia Bielewicz urodziła się 19 maja 1928 roku w Warszawie. Jej ojciec był dyrygentem i kompozytorem, a matka profesorem Konserwatorium Muzycznego. To mama od najmłodszych lat przygotowywała córkę do bycia aktorką lub śpiewaczką. W trakcie powstania warszawskiego występowały wspólnie na koncertach słowa muzyki polskiej dla powstańców, aby dodawać im otuchy w tych ciężkich czasach.

Bielewicz zagrała ponad 130 ról, za które dostała wiele nagród i odznaczeń. Teatr był jednak dla niej wszystkim. W 2000 roku świętowała 50-lecie pracy artystycznej w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Fanom seriali dała się poznać w „Świecie według Kiepskich”.

Tragiczny wypadek na Podlasiu. Nie żyje trójka dzieci i kierowca.

Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny
220,00 zł
550,00 zł
Oferta zakończona!
Do 60% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz