Home Kategorie Ludzie Kompromitacja ministra edukacji w TVP Info. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki.

Kompromitacja ministra edukacji w TVP Info. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki.

Kompromitacja ministra edukacji w TVP Info. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki.

Przemysław Czarnek był gościem TVP Info, gdzie komentował rezolucję PE w kwestii małżeństw jednopłciowych. Według ministra edukacji, rodzice to związek kobiety i mężczyzny i jest to sprawa „znana ludziom od miliardów lat”.

Przemysław Czarnek był w TVP Info, gdzie odniósł się m.in. do rezolucji PE mówiącej, że „obywatele będący w małżeństwach jednopłciowych i związkach partnerskich powinni mieć możliwość pełnego korzystania ze swoich praw, w tym prawa do swobodnego przemieszczania się, w całej Unii”.

Minister przekonywał, że „małżeństwo to jest termin, który jest zastany przez nas jeszcze z czasów prawa rzymskiego. Od tysięcy lat oznacza związek kobiety i mężczyzny. My to wszyscy wiemy”.

– „Rodzicielstwo oznacza rodziców. Rodzice, czy ja wszystkim państwu muszę tłumaczyć, że rodzic to jest ten co zradza potomstwo i czy musimy naprawdę sobie po raz kolejny tłumaczyć, że zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną, a nie kobieta z kobietą czy mężczyzna z mężczyzną. To są tak oczywiste sprawy, znane ludziom od miliardów lat” – podkreślił.

Wypowiedź ministra sprzeczna jest jednak z podstawami wiedzy naukowej. Anatomicznie współczesny człowiek powstał ok. 200 tys. lat temu. Najstarsze wykopaliska mają ok. 150 tys. lat. Ziemia ma ok. 4,5 mld lat. Z kolei życie na Ziemi istnieje od ok. 3,7 mld lat.

Czarnek zaprzeczył też, że PiS planuje wyprowadzić Polskę z Unii.

– „Z Unii Europejskiej to chce nas wypchnąć Donald Tusk. Koleżanki i koledzy z lewactwa europejskiego, którzy wytoczyli nam wojnę ideologiczną i chcą wprowadzać rewolucję kulturową w Europie i w Polsce . A my się wypchnąć z UE nie damy. Polska była, jest i będzie w UE” – powiedział.

Minister stwierdził też, że „nie ma potrzeby wpisywania czegokolwiek do polskiej konstytucji, co do członkostwa Polski w Unii Europejskiej”.

– „W konstytucji jest wprost napisane to, co powinno być napisane: Rzeczpospolita Polska może przekazać organizacji międzynarodowej organizację w niektórych sprawach, robi to przy pomocy dużej ratyfikacji, czy tzw. wielkiej ratyfikacji, gdzie zgodę na ratyfikację przedstawia albo Sejm i Senat kwalifikowaną większością głosów, albo naród, tak jak to było w 2003 roku” – dodał.

Kontrowersyjny wpis dziennikarza TVP. “Kto jada vege, ten dmucha kolegę”

Źródło: TVP Info

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz