Home Kategorie News PILNE! Rząd podjął decyzję. Zapisy ruszają już w piątek.

PILNE! Rząd podjął decyzję. Zapisy ruszają już w piątek.

PILNE! Rząd podjął decyzję. Zapisy ruszają już w piątek.

Konferencja prasowa premiera i wiceministra zdrowia dotyczyła m.in. rekomendacji rządu na podanie trzeciej dawki na COVID-19.

Konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i Waldemara Kraski odbyła się we wtorek przed godziną 13:00. Premier na początku spotkania z dziennikarzami powiedział o nowelizacji budżetu na 2022 rok i zwiększeniu wydatków na zdrowie, rolnictwo i inwestycje drogowo-kolejowe.

– „Pan Tusk z panem Rostowskim musieli robić nowelizację w 2013 roku, kiedy było źle, kiedy zabierali pieniądze, kiedy tych pieniędzy nie było, bo nie było umiejętności zarządzania budżetem. My dzisiaj mamy zupełnie odwrotną sytuację, kiedy na skutek lepszych dochodów, kiedy na skutek uszczelnień, które wdrażamy pojawia się więcej pieniędzy w budżecie, więcej dochodów” – mówił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał, że dochody budżetowe okazały się o wiele wyższe od planowanych i sięgają do 80 mld zł.

– „Mam niewątpliwą przyjemność zakomunikowania nowelizacji budżetu, która powoduje, że możemy więcej środków zainwestować, więcej środków zaangażować: po pierwsze na zdrowie, na zwiększenie budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia, wiele wycen będzie ulegało zmianie, ale także na wynagrodzenia, również na uczelnie, które zajmują się kształceniem naszych przyszłych medyków” – powiedział.

– „Oprócz tego, że już ten rok będzie absolutnie rekordowy z punktu widzenia wydatków na zdrowie, częściowo dlatego, że jest Covid, ale nie tylko, także dlatego, że wygospodarowaliśmy maksymalne kwoty właśnie na zdrowie, to prócz tego przeznaczamy na ochronę zdrowia dodatkowe środki w wysokości 1 miliarda złotych” – opisywał.

Morawiecki ogłosił też, że Rada Ministrów rekomenduje, aby po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia na COVID-19 można było stosować trzecią dawkę, tzw. przypominającą.

– „Wypracowaliśmy wspólne i spójne rekomendacje. Po pół roku od przyjęcia pełnej dawki szczepionki, osoby, które ukończyły 50 rok życia oraz pracownicy medyczni, otrzymają dodatkową dawkę szczepionki” – przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– „Przed nami czwarta fala epidemii. Jedyną bronią, jaką aktualnie mamy są szczepienia” – dodał wiceszef MZ.

Trzecią dawką szczepionki mają być preparaty firm Pfizer i Moderna. Rejestracja na szczepienie ma wystartować 24 września.

Szybko poszło. Pierwszy powiat kwalifikuje się do strefy żółtej. Zaczęło się…

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz