Home Kategorie Zdrowie Chcesz rzucić palenie? Oto 3 nowoczesne produkty, które ci w tym pomogą. Są przebadane przez naukowców.
6.78K

Chcesz rzucić palenie? Oto 3 nowoczesne produkty, które ci w tym pomogą. Są przebadane przez naukowców.

Chcesz rzucić palenie? Oto 3 nowoczesne produkty, które ci w tym pomogą. Są przebadane przez naukowców.

Niemal każdy, kto palił, próbował też rzucić. Na rynku jest wiele produktów, które mają pomóc w walce z uzależnieniem. Plastry, tabletki czy gumy znamy chyba wszyscy. Niestety, ich skuteczność dla wielu jest za mała.

Na rynku pojawiły się jednak nowoczesne produkty, które pomagają rzucić palenie. Badania przeprowadzone przez Franka Baeyensa z belgijskiego Katholieke Universiteit Leuven wykazały, że e-papierosy mogą być skuteczną pomocą w walce z uzależnieniem. Niemal połowa badanych, która rzuciła palenie, korzystała w międzyczasie z elektronicznych papierosów.

Nowoczesne podejście do rzucania palenia zakłada korzystanie z urządzeń, które całkowicie eliminują wdychanie toksycznych substancji. Przy paleniu tradycyjnych papierosów najbardziej szkodliwy jest dym. Tytoń spalany w wysokiej temperaturze wytwarza substancje smoliste, to one najgorzej wpływają na nasz organizm.

Dostarczenie do ciała nikotyny bez niebezpiecznych substancji jest pierwszym krokiem do rzucenia palenia.

#1. E-papierosy

E-papierosy to najpowszechniejsze nowoczesne urządzenia do palenia. W kwestii zdrowotnej są one mniej szkodliwe od zwykłych papierosów. Wydzielają bowiem mniej substancji smolistych i toksycznych. Jak twierdzą niektórzy naukowcy, mniej nawet o 75%!

#2. Podgrzewacze tytoniu

Urządzenia te często są mylone z e-papierosami. Nie różnią się od nich specjalnie wyglądem i sposobem używania. Jednak najważniejszą różnicą jest wpływ na nasze zdrowie. W podgrzewaczach tytoniu, jest on podgrzewany, a nie spalany. Dzięki temu dym, który dociera do naszych płuc różni się składem w porównaniu do tego klasycznego. Ma w sobie o wiele mniej substancji toksycznych. Oprócz tego to właśnie podgrzewacze oferują obecnie doznania maksymalnie zbliżone do tradycyjnych papierosów, obniżając przy tym znacząco negatywne konsekwencje dla zdrowia.

#3. Saszetki nikotynowe

Saszetki nikotynowe w Polsce od jakiegoś czasu zyskują na popularności. Co najlepsze w nich dla osoby próbującej ograniczyć skutki nałogu, ale nie całkowicie się go pozbyć – nie mają one w sobie tytoniu, a tylko nikotynę. W kwestiach zdrowotnych żadna inna alternatywa papierosa nie może się z nimi równać.

6 sposób na rozpoznanie prawdziwego miodu. Producenci często nas oszukują.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz