Home Kategorie News Nagła wiadomość gruchnęła na nas z samego rana. Tysiące Polaków mają nie płacić podatku, jest projekt przepisów.
17.33K

Nagła wiadomość gruchnęła na nas z samego rana. Tysiące Polaków mają nie płacić podatku, jest projekt przepisów.

Nagła wiadomość gruchnęła na nas z samego rana. Tysiące Polaków mają nie płacić podatku, jest projekt przepisów.

“Dziennik Gazeta Prawna” poinformował dzisiaj rano o nowej poprawce do Polskiego ładu, którą zgłosił PiS. Dzięki niej, wielu Polaków uniknie podatków.

Zerowy PiT ma być dostępny nie tylko dla osób poniżej 26 roku życia, ale także dla rodzin wielodzietnych. Chodzi tutaj mianowicie o rodziny, które mają minimum czwórkę potomków.

– “To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie”  – wyjaśnia poseł Kamil Bortniczuk.

Poprawka do Polskiego Ładu została już złożona, a ostateczna decyzja pozostaje w gestii Mateusza Morawieckiego. Posłowie uważają, że poprawka ta zachęci Polaków do robienia dzieci. Problem w tym, że to tak nie działa i tak nie będzie.

– “Stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów” – stwierdził poseł Wróblewski.

Posłowie podkreślają, że poprawka powstała w ramach konsultacji z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Innymi słowy, wielodzietne rodziny dostały kolejną ulgę.

Uwaga! Weszło nowe prawo o którym zapewne nie wiecie. ZUS odbierze wam pieniądze.

Źródło: goniec.pl

 

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
14,99 zł
25,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście od 14,99 zł w Sali Zabaw Podwodny Świat w Tychach (do -44%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz