Home Kategorie Poruszające Turystka nagrała, co dzieje się w Tatrach. „To niedopuszczalne”.

Turystka nagrała, co dzieje się w Tatrach. „To niedopuszczalne”.

Od lat trwają dyskusje na temat koni, które ciągną turystów do Morskiego Oka. Ostatnio wydarzyła się kolejna przykra sytuacja. W sprawie interweniowała Fundacja Viva!

Turystka, która szła w kierunku Morskiego Oka nagrała 23 września dwa konie ciągnące wóz wypełniony turystami. Widać na nim, jak jedno zwierzę utyka. Pani Weronika przesłała nagranie do Fundacji.

Przedstawiciele organizacji zgłosili zdarzenie Tatrzańskiemu Parkowi Narodowemu. Zawnioskowali przy okazji o pilne zbadanie konia, wycofanie go z pracy, skierowanie na leczenie i zabezpieczenie materiałów dowodowych. O wszystkim poinformowano też prokuraturę.

– „Powiadomimy też prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad koniem poprzez zmuszanie go do pracy w stanie choroby, co doprowadziło do bólu i cierpienia” – czytamy na facebookowym profilu Fundacji Viva!

Zdarzenie miało miejsce ok. 15:00 23 września.

– „Na trasie pracował koń ewidentnie chory, z bolesną kulawizną. To pokazuje, że badania weterynaryjne w zakresie zdrowia zwierząt są aktualne tylko i wyłącznie w dniu badania, a wnioski z nich płynące nie powinny być rozciągane przez Tatrzański Park Narodowy na cały rok pracy koni na trasie” – wyjaśnia Anna Plaszczyk z Fundacji Viva! w rozmowie z “Tygodnikiem Podhalańskim”.

Przedstawiciele Fundacji przypominają, że jakiś czas temu w podobnej sprawie zapadł wyrok skazujący za znęcanie się nad zwierzętami. Wówczas koń woził turystów mając pęknięte kopyto.

– „Praca z kulawizną, bez względu na to kiedy i w jakich okolicznościach ta kulawizna postała, jest dla konia bardzo bolesna. A tu dodatkowo mamy do czynienia z pracą w ogromnym przeciążeniu, co ten ból i cierpienie z pewnością potęguje. To niedopuszczalne, żeby zmuszać chorego konia do jakiejkolwiek pracy, a na tej konkretnej trasie, do Morskiego Oka to wręcz, w mojej opinii, znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem” – mówi Anna Płaszczyk w rozmowie z “Tygodnikiem Podhalańskim”.

Zwłoki rodzeństwa odnalezione w skrzyni. Dzieci zatrzasnęły się pod nieobecność rodziców.

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz