Home Kategorie Poruszające PILNE! Potężny wybuch w bloku. „Słyszałem tylko krzyki ludzi” [ZDJĘCIA]

PILNE! Potężny wybuch w bloku. „Słyszałem tylko krzyki ludzi” [ZDJĘCIA]

PILNE! Potężny wybuch w bloku. „Słyszałem tylko krzyki ludzi” [ZDJĘCIA]

Do wybuchu w bloku mieszkalnym doszło w Goeteborgu w Szwecji. Ranne zostały 23 osoby, w tym 3 poważnie. Jak podaje lokalna policja „źródło detonacji jest niejasne”.

Eksplozja w Goeteborgu wywołała pożar obejmujący 3 klatki schodowe kilkupiętrowego bloku. Służby ewakuowały setki mieszkańców z budynku. W pobliskim kościele zorganizowano centrum kryzysowe. Jak informują służby, poważne obrażenia odniosły trzy starsze kobiety.

Policja twierdzi, że „źródło detonacji jest niejasne”. Wszczęto śledztwo związane z „dokonaniem zniszczeń”. Na ten moment nikt nie jest podejrzany. Telewizja TV4 poinformowała, że wykluczone jest, aby eksplozję wywołał wyciek gazu.

– „Słyszałem tylko krzyki ludzi. Kiedy wyjrzałem na klatkę schodową, zobaczyłem dym. Zdałem sobie sprawę, że muszę się stąd wydostać” – powiedział Kristoffer. Inna mieszkanka budynku, Jessica, musiała wyskoczyć z balkonu na drugim piętrze budynku, aby dostać się w bezpieczne miejsce.

Media przypominają, że w przeszłości podobne detonacje, ale o mniejszej sile, były metodą zastraszania stosowaną przez walczące grupy przestępcze.

Tylko w tym roku w Goeteborgu doszło do 10 eksplozji. W Szwecji w ostatnich miesiącach liczba wybuchów spadła wraz ze wzrostem liczby strzelanin.

Uprawiali seks na balkonie. Nagle kobieta spadła wprost na samochód [WIDEO]

Źródło: PAP

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
50,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Centrum Rehabilitacji i Terapii Rehabilis w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz